6 işyerine 12 bin TL ceza

6 işyerine 12 bin TL ceza

Sakarya Caddesi’nde asayiş uygulaması yapan 115 polis, kimlik bilgilerini sorguladı. Polis ekipleri 6 işyerine 12 bin TL ceza kesti

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube eşgüdümünde Terörle Mücadele, Güvenlik, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ile Yunus ekiplerinden 115 polisin katılımıyla asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Kızılay Sakarya Caddesi ve çevresinde eğlence mekânları ve işyerlerine yönelik uygulamalar artırıldı. Vatandaşın geç saatlerde rahatlıkla gezmeleri ve uygunsuz çalışma koşullarındaki işyerlerini denetlemek amacıyla yapılan uygulamalar Ankaralılardan tam not aldı. İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla Sakarya Caddesi ve çevresinde vatandaşların huzur ve güvenliği için şüpheli kişiler ve işyerleriyle ilgili denetimler sıklaştırıldı.

375 KİŞİYE KONTROL
Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğü girdikleri işyerlerinde ruhsat kontrolü yapan ve 375 kişinin kimlik bilgilerini sorgulayan ekipler, bazı suçlardan arandığı tespit edilen bir kişiyi yakaladı. Uygulama kapsamında 11 işyeri denetlenerek 6 işyerinin sorumlularına 12 bin 390 lira idari para cezası kesildi.
BİZE ULAŞIN