Başkentte 89. randevu

Başkentte 89. randevu

Beşiktaş ile Gençlerbirliği, bugün yapacakları maçla Süper Lig’de 89. kez karşı karşıya gelecek

  • Ankara Başkent
  • Perşembe 13.10.2017
İki takım arasında geride kalan maçlarda siyah-beyazlıların 49 galibiyetine karşılık, kırmızı- siyahlılar sadece 7 kez kazandı, taraflar 32 müsabakada ise eşitliği bozamadı. Lig maçlarında Beşiktaş'ın 141 golüne Gençlerbirliği 63 golle karşılık verdi. Geçen sezonun ilk yarısında Ankara'da yapılan maç 1-1 bitti, İstanbul'da Beşiktaş 3-0 galip geldi. Beşiktaş, Gençlerbirliği ile yaptığı son 13 lig maçından 6'sını kazanabildi. Bu maçlarda Gençlerbirliği 2 galibiyet alabilirken 5 maç da taraflar birbirleriyle yenişemedi.

17 MAÇ BERABERE BİTTİ
Beşiktaş, Gençlerbirliği karşısında genel toplamdaki galibiyet üstünlüğünü, Ankara'daki maçlarda da gösterdi. Siyah-beyazlılar, başkentte yapılan 44 lig maçının 21'ini kazandı, 6 kez yenildi, 17 karşılaşmada ise taraflar birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Ankara'da siyah-beyazlılar 68, kırmızı-siyahlılar 36 gol attı. Beşiktaş, Ankara'da Gençlerbirliği ile yaptığı son 6 lig maçından sadece birini kazanabildi. İki ekip arasında Ankara 19 Mayıs Stadı'nda yapılan son 6 lig maçından 2'sini başkent ekibi, birini siyah-beyazlılar kazandı

BAŞAKŞEHİR'İ DE ELİ BOŞ GÖNDERDİK
Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin sezon başında kadrosuna kattığı Ahmet İlhan Özek, İlhan Cavcav Sezonu'nun 8. haftasında bugün başkentte konuk edecekleri Beşiktaş'ın Avrupa'da başarılı bir grafik gösterdiğini ifade etti. Ankara 19 Mayıs Stadı'nda bugün oynanacak haftanın açılış maçının iki takım için de önemli olduğunu belirten Ahmet İlhan Özek, "Beşiktaş, Avrupa'da iyi işler çıkarıyor evet ama Medipol Başakşehir de geldi ve eli boş gönderdik" diyerek maç için iddialı konuştu.

Vuslat AY
BİZE ULAŞIN