“Unutmayacağız”

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Tohuku bölgesindeki depremde Türkiye’nin yaptığı yardımı asla unutmayacaklarını söyledi

“Unutmayacağız”
CerModern'de, 2011'de Japonya'da meydana gelen deprem ve tsunami sonrası çekilen fotoğraflar sergilendi. Sergiye Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'nın yanı sıra çok sayıda yabancı misyon temsilcisi katıldı. Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Miyajima, 11 Mart 2011'de Tohoku bölgesinde yaşanan deprem ve tsunami felaketini hatırlatarak, bölgenin tarihsel ve kültürel geçmişinin çok bilinmediğini belirtti. Tohoku'nun Japon kültürünün önemli izlerini barındıran bir bölge olduğunu kaydeden Miyajima, "Bu güçlü fotoğraflar sayesinde Tohoku'nun büyüleyici yönlerini siz de keşfedeceksiniz" diye konuştu.

EN UZUN TÜRKLER KALDI
Büyükelçi Miyajima, 19 bin kişinin öldüğü depremden sonra bölgeye giden yabancı arama kurtarma ekiplerinin arasında en uzun süre kalanın Türkler olduğunu vurgulayarak, "Biz Japonlar, Türkiye hükümeti tarafından deprem mağdurlarını kurtarması için Tohoku bölgesine gönderilen arama kurtarma ekibini asla unutmayacağız" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN