SABAH Ankara yazdı bakanlık harekete geçti

SABAH Ankara yazdı bakanlık harekete geçti

Ailesi tarafından terk edilen kanser hastası Levent Durgun Sağlık Bakanlığı’nın desteği ile huzurevine yerleştirilecek

SABAH Ankara'nın "Başkentin ortasında insanlık dramı" başlığıyla duyurduğu habere Aile Bakanlığı ses verdi. Ailesi tarafından bir apartmanın bodrum katındaki çöp evde ölüme terk edilen kanser hastası Levent Durgun'a (45), bakanlık sahip çıktı. Aç, susuz ve ağır sağlık koşulları ile yaşam mücadelesi veren Durgun, bakanlığa bağlı bir huzurevine yerleştirilecek, acil sağlık tedavisi başlanacak.

İKİ BAKAN DE VREYE GİRDİ
İskitler Sarma Sokak'ta yaşanan ve ilk olarak gazetemizin duyurduğu insanlık dramı yanıt buldu. Bodrum katında bir çöp evde yaşam mücadelesi veren Levent Durgun'un hikayesini gazetemizden okuyan Aile Sosyal Politikalar ve Sağlık Bakanlıkları devreye girdi. Durgun'un durumu hakkında bilgi alan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya genç adam için 'acil' talimat verdi. Bakanların talimatları ile çalışmalar hızla başladı, Durgun için özel prosedürler gündeme geldi, 'hayata dönüş' için acil eyleme geçildi. Üç yıl önce kansere yakalanan ve çevre esnafının verdikleri ile karnını doyuran Durgun, artık sağlıklı, huzurlu ve sıcak bir hayat yaşayacak.

ARTIK 'HUZURLA' YAŞAYACAK
Sosyal Hizmet Uzmanı Erhan Acar'ın koordinesinde ambulansla Durgun'un kaldığı bodrum katını ziyaret eden yetkililer, gerekli incelemelerin ardından hızla çalışmalara başladı. Belediye ve bakanlık yetkililerinin birlikte gittiği evde ilk sağlık müdahalesi yapılan Durgun, artık bir ömür huzurla yaşayacak. İlk olarak sosyal hizmetlerden giden yetkililerce evi temizlenen, giyecek ve erzak desteği verilen genç adam, Bakan Kaya'nın talimatı ile özel prosedür uygulanarak Ankara'daki bir huzurevine yerleştirilecek
BİZE ULAŞIN