Servis canavarına soruşturma

Kızlarını okula götüren bir babaya bilerek çarptığı iddia edilen servis şoförü hakkında soruşturma başlatıldı. Baba Fatih K., “Şoförün hak ettiği cezayı almasını istiyorum” dedi

Servis canavarına soruşturma
Okul servislerinde yaşanan sıkıntıların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz gün İstanbul'da bonzai kullandığı ortaya çıkan servis şoförünün ardından başkent trafiğinde yayaların can güvenliğini hiçe sayarak araç kullanan servis şoförü hakkında soruşturma açıldı. Etimesgut'ta her sabah olduğu gibi iki kızını yaya olarak okula bırakan bir babanın üzerine 06 C 0692 plakalı okul servisini bilerek sürdüğü iddia edilen sürücü Aykut C., hakkında soruşturma başlatıldı.

KARAKOLDA ŞİKAYETÇİ OLDU
İki kızıyla 8.50'de okula yaya olarak giden Fatih K., üzerlerine sürülen servisi görünce şok yaşadı. Can havliyle kızlarını korumaya çalışan ve yaşadığı olayın şokuyla servise tekme atan Fatih K., kızlarını kaldırıma geçirerek yoluna devam etti. İncelenen kamera görüntülerinde olaydan kısa bir süre sonra geri geri gelen servisi durdurup konuşmak isteyen Fatih K.'nın üzerine kasıtlı olarak servisi sürdüğünü ifade ettiği şoför Aykut C. hakkında trafiği tehlikeye sokmak suçundan işlem yapıldı. Karakolda şikayetçi olan Fatih K., servis şoförü olacak kişilerin denetimlerinin iyi yapılması gerektiğini söyledi.

"KORKUDAN AĞLADILAR"
Servis şoförünü tanımadığını belirten Fatih K., "Evlatlarımı servislerde yaşanan sıkıntılar nedeniyle yürüyerek okula bırakıyorum. Yaşadığımız bu olaydan sonra o şoförün hak ettiği cezayı almasını istiyorum. Servis firmaları yasalara uygun şoförleri işe alsın, araçlarda takip sistemleri olsun. Servis firmaları otokontrol yapsın" şeklinde konuştu. Olay sırasında şans eseri ölümden döndüklerini anlatan Fatih K., "Kızlarım olayın etkisiyle korkudan ağladılar. Verilmiş sadakamız varmış" dedi.
BİZE ULAŞIN