TÜGVA Ankara törenle açıldı

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Ankara’daki binası açıldı. Açılışa katılan Bilal Erdoğan, dinini bilen, bilim ve teknolojiyi iyi takip edip öğrenen bir gençlik idealinin peşinde olduklarını ifade etti

TÜGVA Ankara törenle açıldı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ankara İl Temsilciliği binasının açılışı, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Bilal Erdoğan, dünyanın çalkantılar içinde olduğunu belirterek, "Kula kul olanlardan çok çektik. Makama, mevkiye, şana, şöhrete, paraya, pula, başka şeylere kul olanlardan bu millete hayır gelmedi. Şimdi sadece Allah'a kul olan, dinini, inancını doğru kaynaklardan, doğru şekilde öğrenen ve bu doğrultuda kendi geleceğini kendi tayin edebilen, bilimin, teknolojinin geldiği nokta nereyse orayı çok iyi bilen, dünyanın hiçbir köşesinden habersiz olmayan böyle bir gençlik ideali peşindeyiz" diye konuştu.

"MAĞLUBİYET YAŞATTIK"
Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bizim ülkemize aslında biçilen kader bu muydu? Bizi o zaman işgal etmek için gelen Avrupalı güçler, kendileri işgal etmekte muvaffak olamayacaklarını görünce çekildiler. Çekildikten sonra taşeronlarını üstümüze saldılar. Onları da mağlup ettik. Kurtuluş Savaşımızda şehitler vererek yine bir mağlubiyet yaşattık düşmanlarımıza. Böylelikle bu vatan sathının işgal edilemeyeceğini dünyaya göstermiş olduk. O şekilde işgal edemeyeceğini gören güçler ne yaptılar; bizim gençlerimizi, insanımızı adeta dimağlarında işgale giriştiler. Bizim istediğimizi yapacak, bizim emrimizden çıkmayacak bir ülke olursa Türkiye o zaman işgale de gerek kalmamış olur, bunu çok kolaylıkla yürütmüş oluruz diye düşündüler. Bize biçilen misyon, rol buydu. Bunu epeyce zaman sürdürmeyi de başardılar diyebiliriz. Şimdi geldiğimiz noktada neden bizimle bu kadar uğraştıklarını, neden Türkiye'nin bu kadar cephede köşeye sıkıştırılmaya çalışıldığını da düşününce özellikle son 4 yılda Gezi kalkışmasıyla başlayan süreci şöyle bir inceleyecek olursak, 15 Temmuz darbe girişimine varıncaya kadar olan bitenler bu resmi halkımızın çok net bir şekilde görmesini sağladı. Oyunu gördüğümüzde işte bugün dünyanın büyük güçleriyle olan ilişkilerimizdeki olan bitenlere baktığınız zaman neyi görüyoruz; 'sözünden çıkmaya çalışan çocuğu dayakla yola getirmeye çalışan birisi gibi' davranıldığını görüyoruz. Türkiye'de 'bu dayağı yemeyeceğim' diyor, 'ben kendi kaderimi kendim çizeceğim' diyor. Ülkemiz, vatandaşlarımız, halkımın menfaati neyi gerektiriyorsa yeniden ecdada yaraşır bir şekilde kendi kararını veren, kendine yön veren, kendi istikametini çizen bir ülke olmak için ne yapmam gerekiyorsa onu yapacağım dedikçe üstümüze gelinmeye devam ediliyor." Eğitimin de Batı'nın dayatmaya çalıştığı kadere göre kurgulandığını kaydeden Erdoğan, "Nitekim eğitim sisteminden beklenen sadece itaat, sadece tek tip insan yetiştirmek oldu" dedi.

MEDYA EĞİTMENLERİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ
ERDOĞAN, TÜGVA'NIN gençlerin verdiği destekle Türkiye'nin dört bir yanında hızla büyüdüğünü de sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından Bilal Erdoğan, TÜGVA Ankara İl Temsilciği ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle açılan Medya Akademisi eğitmenlerinden AHaber Ankara Haber Koordinatörü Fatih Atik'e de teşekkür plaketi takdim etti. Ardından Bilal Erdoğan açılış törenine katılan AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, TÜGVA Ankara Şube Başkanı Abdülkadir Kocatepe, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile birlikte TÜGVA Ankara İl Temsilciliği binasının açılış kurdelesini kesti.
BİZE ULAŞIN