‘İlk sıralara tırmanacağız’

Osmanlıspor’un Danimarkalı stoperi Maxsö iddialı konuştu: İyi bir takımımız var. Sıkı çalıştığımız takdirde ilk sıralara tırmanacağız

‘İlk sıralara tırmanacağız’
Osmanlıspor, 4 Kasım'da sahasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti. Batıkent Tesisleri'nde, teknik direktör İrfan Buz yönetiminde yapılan antrenman yaklaşık 1.5 saat sürdü. Antrenmana ısınma koşusuyla başlayan mor-sarılı futbolcular, daha sonra 5'e 2 top kapma oynadı. İdman, dar alanda gerçekleştirilen üç takımlı turnuvayla sona erdi. Tedavilerine devam edilen Sokol Cikalleshi, Anıl Karaer ve kaleci Zydrunas Karcemarskas antrenmanda yer almadı.

"KÜME DÜŞMEYECEĞİZ"

Batıkent Tesisleri'ndeki antrenman sonrasında konuşan Osmanlıspor'un Danimarkalı stoperi Andreas Maxsö, küme düşmeyeceklerini ve daha çok çalışarak Süper Lig'de ilk sıralara tırmanacaklarına inandığını söyledi. Maxsö, "Osmanlıspor küme düşmez. İyi bir takımımız var. Son haftalarda iyi işler çıkardık. Bunu da gösterdik. Doğru yolda olduğumuz ve sıkı çalıştığımız sürece ligde ilk sıralara tırmanacağımıza inanıyorum" dedi. Sezona kötü başlamalarında ilk teknik direktörlerinin etkisi olduğunu savunan Maxsö, "Sonuçlar, teknik direktörlerle bağlantılı olur. Bundan dolayı teknik direktörlerle yolların ayrılması gerekebilir. Yeni hocamız bize güzel bir enerji getirdi. Bunu da son haftalarda gösterdiğimize inanıyorum. Daha iyi yerlerde olacağımıza inanıyorum" diye konuştu. Andreas Maxsö, Avrupa'da Türkiye hakkında kötü yorumların yapıldığını ancak kendisinin buraya geldikten büyük bir sürprizle karşılaştığını kaydetti. Türkiye'de çok sıcak bir ortamla karşılaştığını anlatan Danimarkalı savunma oyuncusu, şöyle devam etti: "Gerçekten burada çok güzel bir ortam var. Yaşadığım yer ve etrafımdaki insanlar çok güzel. Bir yardıma ihtiyacım olduğunda kimse bana sırtını dönmüyor. Herkes, her şekilde bana yardımcı oluyor."
BİZE ULAŞIN