ODTÜ’de 100 araç, 250 işçi çalışıyor

Yaklaşık 20 gün önce çalışmaların başladığı ikinci ODTÜ yolunda Büyükşehir Belediyesi’nin 100 araç ve 250 işçisi çalışıyor. Kazı ve dolgu çalışmalarının yarıya yakınının tamamlandığı yolun anahatları da ortaya çıktı

ODTÜ’de 100 araç, 250 işçi çalışıyor
Büyükşehir Belediyesi'nin, Bilkent Şehir Hastanesi'ne rahat ulaşım başta olmak üzere bölge trafiğine de büyük rahatlık kazandıracak, ODTÜ arazisinden geçireceği bulvarın çalışmaları hızla ilerliyor. ODTÜ Rektörlüğü ile Büyükşehir Belediyesi arasında geçtiğimiz aylarda imzalanan protokolün ardından çalışmalarına başlanan ve Üniversite'nin Teknokent Kavşağı'ndan, önce İncek Bulvarı'na, ardından Ankara Çevre Otoyolu'na bağlanacak bulvarın çalışmaları hızla devam ediyor. Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, yapımı süren bulvarın Konya Yolu'na alternatif olacağını, hem Bilkent Şehir Hastanesi çevresine hem de bölge trafiğinin rahatlamasında büyük katkı sağlayacağını söyledi.

KAZI VE DOLGU YARILANDI
Bulvarın başlangıçtan bitişine kadar olan kısmının ana hatlarının büyük oranda ortaya çıktığını, kazı ve dolgu çalışmalarında da yüzde 40 oranında ilerleme sağlandığı bilgisini veren Üçpınar, yaklaşık 100 araç ve 250 işçiyle, gece-gündüz çalışmalara devam edildiğini kaydetti. Fen İşleri Daire Başkanı Üçpınar, yaklaşık 20 gün önce başladıkları çalışmaları havaların el verdiği ölçüde sürdüreceklerini ifade etti.
BİZE ULAŞIN