Avrupa’dan prestijli ödül

Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden biri olarak kabul edilen European Property Awards’te “En İyi Ofis Mimarisi” dalında YDA Center İş ve Yaşam Merkezi Projesi ödül aldı

Avrupa’dan prestijli ödül
YDA Group tarafından hayat geçirilen ve Yazgan Mimarlık tarafından tasarlanan YDA Center'ın ödülünü Londra'da düzenlenen törene katılan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Yazgan Mimarlık Kurucu Ortağı Dr. Kerem Yazgan ve Melikhan Cüneyt Arslan aldı. Farklı ve göz alıcı mimarisiyle daha önce de "Sign of the City Awards 2016"da En İyi Ofis kategorisinde Premium Proje seçilen YDA Center ayrıca, mimarlık dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan World Architecture Festival kapsamında bu yıl "Office-Future" kategorisinde rakiplerini eleyerek finalde yarışmaya da hak kazandı.

ESKİŞEHİR YOLU'NDA
Ankara'nın merkezindeki en önemli ana arterlerden biri olan, tüm ulaşım noktalarının kesiştiği Eskişehir Yolu üzerinde yer alan YDA Center'ın projenin mimarı Dr. Kerem Yazgan, "YDA Center, modern bir mimari bakış açısıyla başkentin kalbinde oluşturulan kentsel plaza ile birlikte yükselmektedir. Boşluklarla şekillenen high-flat ofis ve park alanları ile hem yakın çevresine hem de şehre görsel olarak açılan, kentsel mimarisi ile sadece bir iş merkezi değil, mekânsal, görsel ve sosyal anlamda Ankara'da yılın her günü yaşayacak bir yaşam merkezi, canlı bir kent mekanı yaratmaktadır" dedi.

DEV YAŞAM ALANI
Dr. Kerem Yazgan ayrıca, "Projenin güneyinde bağımsız bir parselde, yaklaşık 13 bin metrekare peyzaj alanı içerisinde, restoran, kafe ve çok amaçlı etkinlik alanı ile altında park sorununu ortadan kaldıracak kapalı bir otopark barındıran, yoğunluğun olduğu Çukurambar bölgesinde kentsel plaza ile birlikte nefes alma mekânları yaratacak ve tüm bölgeye hizmet edecek bir kent parkı bulunmaktadır. YDA Center'ın en yüksek noktasında ise kent panoramasına her yönden hâkim, Ankara'nın sosyal hayatında ayrıcalık yaratacak bir Roof Restaurant yer almaktadır" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN