Mazlumun imdadına ak gençler yetişiyor

Ellerine boya fırçası alıp okulları boyuyor, sıraları tamir ediyor, soğuk havalarda üşüyen miniklere atkı, bere, eldivenle yardıma yetişiyorlar. Şehit analarının dizinin dibine oturuyor, evlat acısını dindiriyorlar. Onlar başkentte 24 saat ‘iyilik’ devriyesi gibi çalışan AK Partili 98 bin genç yürek...

Mazlumun imdadına ak gençler yetişiyor
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları üyesi, başkentin şefkat eli gençler... Sosyal, kültürel ve toplumsal onlarca projeye imza atan, yetim ve ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan gençlerin, Ankara sokaklarında yaptıklarını İl Gençlik Kolları Başkanı Kurtcan Çelebi'den dinledik. "Amacımız acılı, yoksul, üşüyen kısaca tüm çağrılara ses olmak, iyiliğe ihtiyacımız var" diyen Çelebi şunları anlattı:

MİNİK ELLER ÜŞÜMESİN:
Şu sıralar harıl harıl hazırlığının sürdüğü 'atkı, bere, eldiven' projesiyle başlayan Çelebi: "Üç yıl önce sokak ortasında rastladığım bir çocuktan doğdu bu proje. O gün o kadar çok etkilenmiştim ki trafik lambalarında çocuğun soğuğa direnerek bana uzattığı o mendil bugün onlarca çocuğu ısıttı. Her yıl ekim ayında duyurusunu yaptığımız projede bir aylık hazırlığın ardından toplanan paralarla alınan giyecekler iki gün içerisinde sokaklardaki yavrularımıza ulaştırılıyor. Onlarca çocuğumuzu ısıttık. Sokaklarda mendil satan çocuklarla başladık. Onları soğuk kış gününde yolların kaldırım köşelerinde karın altında titreyen yüzleriyle tanıdık. Sonra kardeş olduk. Onları sokaktan kurtarmaya çalışıyoruz ama o güne kadar sıcak tutacağız."

MÜLTECİLERİ UNUTMADIK:
Bu çocuklara teşkilatımızın gençlik yapılanması aracılığıyla ulaşıyoruz. Çocuk hangi sokakta, hangi trafik lambasında ise yanına gidiyor giydiriyoruz. Onlar bizim geleceğimiz soğukta bırakamayız. Şimdi bunu ihtiyaç sahibi öğrenci, mülteci çocuklar ve yetimler için yapmaya başladık. Önder'de tespit ettiğimiz okullardaki 400'e yakın çocuğumuzu aynı şekilde giydirdik, mülteci çocuklarımızı da unutmadık.

KÖY OKULLARI ONLARA EMANET
Öte yandan 6-7-8 Ekim olaylarında yakılan okullardan yola çıkıp 'onlaryakıpyıkarbizyaparız' sloganı ile Ankara'da köy okullarını tamir ediyoruz. Bu okulların tadilatında bizzat yönetim kurulu üyelerimiz çalıştı, boya, badana yaptık. Yine ihtiyaç sahibi okullara kütüphaneler yaptık

SOKAKLARDA 'İYİLİK' NÖBETİ
Sınırları aştık Ağrı, Hakkari, Van gibi illere de kütüphane kurmaya başladık. Ankara'da 67 gençlik STK'sı ile bu amaçla çalışıyoruz. Ankara'dan artık elimizi bombalarla canların yok edildiği ülkelere uzatmaya başladık.

YETİMLERİMİZ GÜLSÜN DİYE...
Toplumun yaralı kesimine dokunmaya, onların kimsesi olmaya gayret ettik. Başkentin dört bir yanında söyleşiler, okuma festivalleri, ilçe-mahalle tiyatro gösterileri, resim ve ebru kursları, müzik atölyeleri yürütüyoruz. Mülteci çocuklarımıza oyuncaklar götürdük. Şehit analarımızı ziyaret ediyor, karanfillerimizi uzatıp ellerini öpüyoruz. Onların Ahmet'i, Ali'si, Demet'i olamayız ama dizlerinin dibine oturuyor, evlatlarını dinliyoruz.
BİZE ULAŞIN