Kaçak sigaraya büyük darbe

Ankara polisi kaçakçılara aman vermedi. İşyeri, ev, araba her yer arandı. Toplam 8 bin 877 paket kaçak, 69 bin adet doldurulmuş sigaraya el konuldu

Kaçak sigaraya büyük darbe
Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Ekipleri kaçakçılara aman vermedi. 26-31 Ekim tarihleri arasında başkentte farklı adreslerde çeşitli operasyonlar yapan Kaçakçılık ekipleri, kaçak sigara satışı yapan işyerleri ve şehir dışından kaçak sigara getiren kişileri yakaladı, 8 bin 877 paket kaçak sigara ile 69 bin 34 adet doldurulmuş sigaraya el konuldu.

KARDEŞLER YAKALANDI
Başkentte uzun süredir kaçakçılık işleriyle uğraşan ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından aranan Aydın K. ile kardeşi Kadir K., yapılan operasyon sonucu yakalandı. Evlerinde, iş yerlerinde ve araçlarında kaçak ürünler saklayan kardeşler kapana kısıldı. Operasyonda 2 bin 487 adet kaçak sigara 44 bin 620 adet doldurulmuş sigara, 51 kilogram kıyılmış tütün ve 2 adet fişekleri dolu tüfek ele geçirildi. 5607 Sayılı Yasadan haklarında işlem yapılan kardeşlerden Kadir K., serbest bırakılırken Aydın K., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kızılay Sakarya Caddesi'nde de büyük bir GSM operatör şirketinin tabelası olan iş yerinde kaçak ürünler bulunduğu öğrenildi. Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ali R.K.'ye ait iş yerine ve Ahmet B.'ye ait depoya baskın düzenlendi. Depoda 300 kilo kıyılmış tütün, 24 bin 250 adet doldurulmuş sigara 164 adet sarma sigara makinesi, 90 paket kaçak sigara yakaladı. İş yerlerinde kaçak sigara depolayan ve satan zanlılar hakkında işlem başlatıldı. Adana'dan Ankara'ya özel bir kargo uçağında kadın saç boyaları arasına gizleyerek kaçak sigara getiren Raad B. isimli Suriyeli ile kargoya teslim alan Barrı G., hakkında da işlem başlatıldı.
BİZE ULAŞIN