Yüksek profilli projeler

Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Tuna, tamamladığı ve başlattığı projelerle 8 yıl içinde Sincan’ın gelecek 100 yılını da garanti altına aldı

Yüksek profilli projeler
BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, AK Parti Ankara Milletvekilliğinin ardından 2009 yılından bu yana Sincan Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. Bu sürede halkla iç içe olan Tuna, ilçenin en önemli sorunlarına neşter vurdu. Bir çok proje üreten Tuna, çözülmez denilen sorunları çözdü ve Sincan'ın gelecek 100 yılını garantiye aldı.

ANKARA ÇAYI
Tuna'nın ilçeye kazandırdığı projelerin başında Ankara Çayı'nın temizlenmesi geliyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun desteğiyle Ankara Çayı'nı temizleten Tuna, Sincanlıları pis kokudan ve kötü görüntüden kurtardı. 6 milyon ton çamurun çıkarıldığı Ankara Çayı'nın temizlenmesi ile bölge, vatandaşların gezip dolaştığı bir yer haline dönüştü. Ortak akıl ve ortak işbirliğinin güzel bir meyvesi olan Ankara Çayı'nın temizlik projesi, bölgeye yağacak 100 yıllık yağışların ölçümlerine göre geliştirildi.

TEMELLİ BULVARI
Projenin temelleri Başbakan Binali Yıldırım'ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde atıldı. Temelli ve Yenikent'i birbirine bağlayacak olan 40 kilometrelik bulvar, sadece ulaşım anlamında değil, ekonomi anlamında da ilçeye katkı sağlayacak. Yol sayesinde İstanbul ve Eskişehir yollarına kolayca bağlanacak olan Sincanlı sanayiciler ihracata dev katkı sağlayacak. Sincan'ın çarpık kentleşmesine de el atan Tuna, TOKİ ile işbirliği yaparak ilçenin gecekondu mahallesi Saraycık'ta kentsel dönüşüm başlattı. Modern konutların bir bir yükseldiği Saraycık'ta proje kapsamında 20 bin konut üretilecek ve 100 bin kişiye yaşam alanı sunulacak.

SİNCAN'A VEDA ETTİ
Öte yandan Tuna'nın sosyal medya hesabı da hareketlenmeye başladı. Tuna'nın Sincan Belediye Başkanı olduğu dönemde Twitter adresinde 7 bin takipçisi bulunurken bu sayı Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra yüzde yüz artışı da aşarak 18 binlere ulaştı. Tuna, TT listesine de girdi. Tuna, dün de Sincan Belediyesi'ndeki personeliyle vedalaştı.
BİZE ULAŞIN