Büyük dönüşüm önümüzdeki yıl ortaya çıkacak

Altındağ’a bağlı Önder Mahallesi’nde kentsel dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor. Bölgede, 20 gün arayla ikinci inşaatın temeli atıldı

Büyük dönüşüm önümüzdeki yıl ortaya çıkacak
Altındağ Belediyesi tarafından Önder Mahallesi'nde yıkılan bölgede, ilk inşaatın temelinin atılmasının üzerinden bir ay geçmemişken ikinci inşaat için de düğmeye basıldı. Önder Mahallesi'nde 17 katlı, 64 konutlu ve altında 15 iş yeri bulunan yapının temeli yine Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nın katıldığı törenle dualar eşliğinde atıldı.

MOLOZLARI BELEDİYE ALACAK
Tiryaki, Önder Mahallesi'nde geniş kapsamlı bir yıkım gerçekleştirdiklerini ve çok katlı 2 bin 150 kaçak yapı yıktıklarını hatırlattı. Vatandaşın imar planlarına yaptığı itirazlar nedeniyle bölgedeki yapılaşmanın geciktiğine dikkat çeken Tiryaki, kısa bir süre sonra Önder Mahallesi'nin de dönüşeceğini söyleyerek, "Altındağ'ın diğer bölgelerine olduğu gibi Önder Mahallesi'nde de modern yapılar yükselecek. 2005 yılında başladığımız kentsel dönüşümün son halkası Önder Mahallesi'dir. Bölgede inşaatlar ilerledikçe belediyenin yatırımları da artacak" dedi. Kentsel dönüşüm için çok emek verdiklerini söyleyen Tiryaki, "Bu sürecin sonunda Altındağ'ın her tarafında olduğu gibi kavgasız gürültüsüz yeni bir dönüşümü başlatmaktan mutluyuz. Daha 20 gün önce ilk inşaatın temelini atmak için buradaydık. Üzerinden bir ay geçmeden ikinci inşaatın da temelini atıyoruz. Yakında birkaç bina inşaatı daha başlayacak. Bir yıl sonra Önder Mahallesi'ndeki büyük dönüşüm ortaya çıkmış olacak" ifadelerini kullandı. Altındağ Belediyesi olarak İmar Müdürlüğündeki yapılan iş ve işlemlerden hiçbir ücret alınmayacağının müjdesini de veren Başkan Tiryaki, "Söz verdiğimiz gibi müteahhitler için tüm kolaylığı sağlıyoruz. İnşaata başlayacak firmaların üst molozlarını da belediye olarak biz alacağız. Mahallemiz için pazar alanı, otopark ve yeşil alan için projelerimizi başlattık. Dönüşümle birlikte biz de yatırımlarımızı hızlandırarak sürdüreceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN