Çalıntı otoyla hırsızlık yaparken yakalandılar

Makyaj malzemesinden elektronik eşyaya kadar maddi değeri yüksek ürünleri çalan hırsızlar polisten kaçamadı. Zanlılar soygunlarda çalıntı araç kullanıyordu

Çalıntı otoyla hırsızlık yaparken yakalandılar
Ankara Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği, çalıntı otoyla iş yerlerine dadanan hırsızların peşine düştü. Kamera görüntülerinin yardımıyla hırsızlık olayında kullandıkları çalıntı otoyla yakalanan zanlıların suç kayıtlarının bir hayli kabarık olduğu ve madde bağımlısı oldukları ortaya çıktı. Özellikle giriş katlardaki iş yerlerini gözüne kestiren hırsızlar sert cisimlerle kapıları zorlayıp içeri girerek kısa süre içinde makyaj malzemeleri, bozuk para, sigara, laptop, tablet ne varsa çalıyorlardı. Polis, kimliklerini tespit ettiği S.T., M.K., A.D., S.S.Ç. ve E.Ö.'yü operasyonla yakaladı. 10 iş yerinden 1 otodan ve 1 oto hırsızlığı suçundan aranan zanlıların çaldıkları birçok ürünü değerinin kat be kat altına sattığı belirlendi.

PLAKALARI DA ÇALINTI
Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin gayretli çalışmaları sonucu yakalanan zanlılar, emniyetteki sorgularında çalıntı araca taktıkları çalıntı plakaylla hırsızlık yaptıklarını itiraf etti. Zanlıların ayrıca, E.Ö.'yü gözcülük yapması için dışarıda beklettiği öğrenildi. Uyuşturucu madde bağımlısı olan hırsızların madde temin etmek için hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı. Madde kullanmak, adam yaralamak ve hırsızlık başta olmak üzere 14 farklı suç kaydı bulunan zanlılardan S.T.'nin aranmadığı öğrenildi. M.K.'nin ise 5 farklı suç kaydı olduğu ve aranmadığı tespit edildi. Zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN