AFİDER’den kütüphane

Ankara’da dezavantajlı okullara kütüphane desteği sağlayan AFİDER, ikinci kütüphaneyi Altındağ’da bulunan ATO 65. Yıl Ortaokulu’nda açtı. Kütüphaneye şehidin adı verildi

AFİDER’den kütüphane
Ankara Fenerbahçeli İş Adamları Yöneticiler Spor Kulübü Derneği(AFİDER), dezavantajlı bölgelerde öğrenim gören çocuklara fırsat eşitliği sağlamak için AFİDER Kütüphaneleri projesi kapsamında ikinci kütüphanelerini açtı. ATO 65. Yıl Ortaokulu'nda açılan kütüphaneye Şehit Yarbay Songül Yakut'un adı verildi. Açılışa Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü, AFİDER yöneticileri ve şube müdürleri katıldı. Jandarmanın ilk kadın komutanı olan ve Şırnak Şenoba'da düşen helikopter kazasında şehit olan Yarbay Songül Yakut'un isminin verildiği kütüphane törenle açıldı. Kütüphane açılışına gelen ve duygulu anlar yaşayan şehidin ablası Hüsniye Yakut, "En küçük kardeşimizin şehit olması bizi derinden parçaladı ama bir taraftan da başarılarıyla gururlanıyoruz" dedi.

YENİ KÜTÜPHANELER YOLDA
Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Zülkarneyn Avcı, STK'ların bu tür destekleri her zaman görmek istediklerini ifade etti. 500 öğrencisi bulunan okula yaptırılan kütüphaneye bir de zeka oyunları atölyesi kuruldu. Kütüphaneye 100 temel eser kitaplarından, dünya klasiklerine kadar birçok kitap desteği verildi. Kitap okuma masalarına Fenerbahçe'de oynayan bazı futbolcuların adı yazıldı. AFİDER Başkanı Engin Aygüney kütüphane projelerini artırarak devam edeceğini belirtti.
BİZE ULAŞIN