Gençlik Ata’yı andı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde binlerce genç Anıtkabir’i ziyaret etti. Keçiörenli gençler ise Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi

Gençlik Ata’yı andı
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yıldönümünde törenlerle anıldı. Keçiören Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'nde de bir anma töreni düzenlendi. Anma törenine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Ak, "79 yıl önce kaybettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükranla, rahmetle anıyor, bir millet adına kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

GENÇLERDEN TÜRKÜLER
Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Uzunoğlu ise "Atatürk'ü en sade şekilde anlatmak gerekirse 57 yıllık ömür, 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap, 1 ülke, milyonlarca özgür insan... Rahmetle, şükranla anıyoruz" dedi. Atatürk'ün hayatını anlatan sinevizyon gösterisinin ardından Nuri Pakdil Anadolu Lisesi öğrencileri Atatürk Oratoryosu'nu sahnelediler. Büyük alkış alan gösteride gençler, Atatürk'ün sevdiği şarkıları da seslendirdiler. Öte yandan Türkiye'nin dört bir yanından gelen binlerce genç gece geç saatlere kadar açık olan Anıtkabir'e akın etti.

NUTUK İLE SONSUZLUĞA
Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı'nın (TOBAV) gerçekleştirdiği, Grup Ankara Resitali tarafından seslendirilen "Nutuk ile Sonsuzluğa" adlı etkinliğe yüzlerce vatandaş katıldı. Gecede birde konuşma yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Atamızı çok özlüyoruz. Onu özlemle ve saygıyla anıyoruz. Atatürk'ün yaktığı ışık ilelebet yanacak, kurduğu Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN