Kulenin akıbetine halk karar verecek

Yapılsın mı yıkılsın mı bir türlü karar verilemeyen Cumhuriyet Kulesi için son sözü halk söyleyecek. Yakında Keçiören’de yapılacak kamuoyu yoklamasında vatandaşa kule için ne istediği sorulacak

Kulenin akıbetine halk karar verecek
Keçiören'de yapımı yılan hikâyesine dönen Cumhuriyet Kulesi için referandum yolu göründü. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'yla görüşen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, kulenin akıbetiyle ilgili referandum yapılabileceğini söyledi. Tuna'nın onay verdiği kamuoyu yoklaması yakında gerçekleştirilecek. Çıkacak sonuca göre karar alınacak.

"HALK KARAR VERSİN"
Keçiören'deki "Cumhuriyet Kulesi"nin akıbeti konusunda, ilçedeki vatandaşların isteği belirlenerek ona göre bir yol haritası çizilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna'ya tebrik ziyareti gerçekleştiren Keçiören Belediye Başkanı Ak, ziyarette kulenin akıbetini de değerlendirdi. Ak'ın kamuoyu yoklaması önerisine olumlu yanıt veren Başkan Tuna, "İlçedeki vatandaş ne istiyorsa o yapılsın. Halk yıkın derse yıkılsın, yapılsın derse yapılsın" diye konuştu.

Başkan Tuna: Bizim için öncelik vatandaşın memnuniyetidir
Ziyarette, ilçedeki yollardan, kentsel dönüşüme ve parklara kadar pek çok konudaki istek ve talepleri bir dosya ile aktaran Ak, yapımına 2003 yılında başlanan ve mahkeme kararıyla durdurulmasının ardından yıkılması ve devam edilmesi konusunda bir türlü anlaşmaya varılamayan "Cumhuriyet Kulesi"nin akıbetinin ne olacağını sordu. Başkan Ak, bu konudaki kendi taleplerini de iletti. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tuna, konuya ilişkin olarak, "Keçiören'de halk ne istiyorsa o yapılsın. Eğer vatandaş yıkın diyorsa yıkılsın, yapın diyorsa yapılsın. Önce ilçedeki vatandaşın isteği belirlensin. Önemli olan vatandaşın memnuniyeti. Bizim için öncelik o" değerlendirmesini yaptı.
BİZE ULAŞIN