Müdürlerden okula hüzünlü veda

Kahramankazan'da ekonomik ömrünü tamamladığı için yıkılmasına karar verilen okulda görev yapan müdürler son kez okula gelerek veda ziyaretinde bulundular.

Müdürlerden okula hüzünlü veda

30 Eylül 1989 yılında 5 derslikle eğitim öğretime açılan Atatürk İlkokulu, 2000 yılında hizmete giren 9 derslikli ek binaya rağmen ihtiyacı karşılayamadığı için aynı mahallede yapılan başka bir binaya taşındı. Ekonomik ömrünü de tamamlaması nedeniyle yıkılmasına karar verilen eski binada görev yapan müdürler okulu son kez ziyaret ederek veda ettiler.

1999 yılında okulda Türkçe öğretmenliği yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz ve okul müdürleri görev yaptıkları müdür odasını ve sınıfları gezdiler. Oldukça duygusal anların yaşandığı veda ziyaretinde anılar tazelendi, hatıralar canlandı, zil sesleri ve öğrencilerin cıvıltıları yankılandı kulaklarda.

Okulda 16 yıl müdürlük yapan Muzaffer Yılmaz bu hüzünlü vedanın kendisini oldukça duygulandırdığını belirterek, "Yokluklar içinde eğitime açılan okul zamanla velilerin en çok tercih ettiği okul haline dönüştü. Bu binalarda nice öğrenci eğitim gördü, nice öğretmen arkadaşımız görev yaptı. Burada hepimizin ayrı anısı var. Bu okulun yeni bir binada hayat bulacak olması da bizim en büyük tesellimiz" diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz da yıkılan binanın yerine 34 derslikli yeni ve modern bir okul yapılacağını, bununla birlikte ilçe merkezinde 5 yeni okul ve 1 spor salonu yapılacağını, bu yatırımların da toplam maliyetinin 42 milyon lirayı bulduğunu söyledi.

Atatürk İlkokulu eski binasında 1989-2005 Muzaffer Yılmaz, 2005-2010 Nazım Kuzdere, 2010-2014 Hilmi Uyar, 2014-2017 yılları arasında da Salih Tuna görev yaptı.

BİZE ULAŞIN