Ankaralı firmadan Almanya çıkarması

Merkezi Ankara’da bulunan kent mobilyaları üreticisi firma, Almanya’da açtığı ofisle ağını Avrupa’ya da taşıdı. Firma, Ankara’dan dünyanın 67 ülkesine ihracat yapıyor

Ankaralı firmadan Almanya çıkarması
Türkiye ekonomisinin başrolünde yer alan Anadolu kaplanları üretmeye ve hamle üstüne hamle yapmaya devam ediyor. Buna son örnek Ankara'dan geldi. Merkezi Ankara Sincan Organize Bölgesi'nde yer alan Park Kent Mobilyaları Almanya'da açtığı ofisle Avrupa'ya adım atmış oldu. Ticaret hacmini genişletmek için hamleler yapan şirket, son olarak Almanya'nın Bremen kentinde açtığı ofisle Avrupa'da da önümüzdeki süreçte çok daha etkin olacağının sinyallerini vermiş oldu. Park Kent Mobilyaları Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Avrupa'daki merkezlerini Almanya olarak belirlediklerini söyledi. Bremen üzerinden dünyaya açılmak üzere Park Kent EU ofisini açtıklarını anlatan Yıldırım, "İhracatımızı 67 ülkeye artırdık, Bremen'de de Park Kent Mobilyaları'na ait bir şirket kurduk. Buradaki ekibimizle Avrupa pazarında, ülkemizde üretilen ürünlerin kalitesini ve gücünü kanıtlayarak gücümüzü artırmayı planlamaktayız. İhracat üzerinde etkimizi güçlendirme hedefimizle var gücümüzle çalışıyoruz" diye konuştu.

"OYUNDA EZBER BOZULACAK"
Parklarda yakın zamanda çok farklı oyun gruplarıyla karşılaşılacağı müjdesini de veren Yıldırım, "Oyuneğlencede ezberler bozulacak" dedi. Bu yıl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Ar-Ge Merkezi Projesi kapsamında 25 kişilik bir Ar-Ge merkezi kurmak için belgelendirme aldıklarını ifade eden Yıldırım, park tasarımlarında Ar-Ge Tasarım bölümü bünyesi altında ürünleri çok çeşitle üretmeye çalıştıklarını kaydetti. Çocukları teknolojiden kurtarıp doğayla buluşturma, eğlendirme ile birlikte hareket odaklı vakit geçirecekleri oyuncaklar üreteceklerinin altını çizen Yıldırım, "Oyuncakları farklı görsellerle zenginleştirip teknolojiyle buluşturuyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN