Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ankaragücü’ne büyük destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankaragücü’nün ekonomik sıkıntıları atlatması durumunda yeniden Süper Lig’e yükselebileceğini söyledi. Kulüp Başkanı Yiğiner, Cumhurbaşkanı’na teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ankaragücü’ne büyük destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında Ankara'nın köklü takımları Gençlerbirliği ve Ankaragücü hakkında yorumlarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Ankara'da, yılların kulübü Ankaragücü şu anda Süper Lig'de yok. Ama Gençlerbirliği'nin şartlarında sıkıntılar var ama tek kalan o. Şimdi Ankaragücü yukarıyı zorluyor. Zannediyorum, biraz ekonomik sıkıntısı var. O ekonomik sıkıntıyı aşabilirse büyük ihtimalle Ankaragücü, Süper Lig'de yerini alabilir. Ankara'ya da bunlar yakışır. Ankara'ya da şimdi nasip olursa bir yakışır stada başlıyoruz. Şu anda Gençlik Spor Bakanlığımız onun hazırlıklarını yapmış vaziyette" dedi.

CAVCAV YORUMU
Gençlerbirliği'yle ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rahmetli İlhan Cavcav için derlerdi ki kasasında para olan başkan bu. Ayağını yorganına göre uzatıyor. Onun dışında futbolcular bulup çıkartırdı. Kasasında da para hep vardı. Şimdi, burada hakikaten demek ki bu işte hem işadamlığının olması, işadamlığının yanı sıra bu işi iyi değerlendirmesi" diye konuştu. SABAH Ankara'ya konuşan Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner de, sezon başından itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük desteğini aldıklarını belirterek, "Cumhurbaşkanımız Ankaragücü'nü de yakından takip ediyor. Dolayısıyla yine köklü kulüp olduğunu, yılların kulübü olduğunu, bunun yerinin Süper Lig olduğunu söyledi. Kendisine teşekkür ediyoruz bu yakın ilgi ve alakasından dolayı. İnşallah mesaj ilgili yerlere de gitmiştir. Çünkü mesaj verdi Sayın Cumhurbaşkanımız" diye konuştu.

"SAYESİNDE SAHAYA ÇIKTIK"
Camia olarak, yönetim olarak internet sitelerinden teşekkür ettiklerini de belirten Yiğiner, "Teşekkür ettik ama her şeyden önemlisi de Sayın Cumhurbaşkanımız konuyla ilgilendi, konunun sezon başından beri takipçisi oldu. Bundan önceki sezonda da desteğini gördük. Bu sezon başından beri onun sayesinde takımı sahaya çıkartabildik. Umarım ki mesaj net gitmiştir. Yani Ankaragücü halkın takımı, neticesinde burada Sayın Cumhurbaşkanımız belli noktalara mesaj vermiştir. Mesaj iyi algılanırsa, alınırsa Ankaragücü de Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Süper Lig'de yerini alacaktır. Tekrar teşekkür ediyoruz Cumhurbaşkanımıza" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN