‘Bu gidişle şampiyonuz’

Keçiörengücü’nün başarılı teknik direktörü Mustafa Çapanoğlu, SABAH Ankara’ya konuştu. Çapanoğlu, “Çok büyük bir aksilik olmazsa bu gidişle şampiyon olacağız” dedi

‘Bu gidişle şampiyonuz’
TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta yer alan başkent ekiplerinden Keçiörengücü ligde gösterdiği muhteşem performansla dikkat çekiyor. Oynanan 12 maçta 9 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet alan mor-beyazlılar, 29 puanla zirveyi kimseye kaptırmıyor. "İyi niyetli oyunculardan kurulu bir takıma sahibiz" diyen takımın başarılı teknik direktörü Mustafa Çapanoğlu, "Oyuncular şuanda ellerinden geleni yapıyorlar. Ligde baktığımızda en çok gol atan takımız. Ama bizim hedefimiz şampiyonluktan önce herkesin zevk aldığı bir takım yapısına sahip olmak. Şampiyon olmak için çok uğraşıyoruz ve oyuncularıma da güveniyorum, çok büyük bir aksilik olmazsa bu gidişle şampiyon olacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

"MADDİ VE MANEVİ DESTEK TAM"
"Birçok kulüpte çalıştım, sorunu olmayan tek kulüp Keçiörengücü" diyen Çapanoğlu "Maddi ve manevi destek gördüklerini, ihtiyaçlarının zamanında yerine getirildiğini söyledi. Oyuncuların taksitleri, maç başı primleri aksama söz konusu değil. Kulübün hiçbir şekilde maddi sıkıntısı yok. Verdikleri sözleri şimdiye kadar tuttular ve her şeyi zamanında yaptılar. Şuana kadar bize hiçbir sorun yaşatmayan bir başkanla çalışıyorum, her takımdaki hocalara inşallah böyle bir başkanla çalışmak nasip olur" diyerek yönetimle aralarının iyi olduğunu anlattı.'UĞUR ALBAYRAK SAKAT'
Takımda ki sakatlıklardan bahseden Çapanoğlu, "Ligin zor grubunda mücadele ediyoruz. İnşallah da mücadelemiz sonunda şampiyon olan taraf biz oluruz. Takımda geçen hafta Uğur Albayrak sakatlandı. Tahminen 2-3 hafta maçlara çıkmayacak. 25 kişilik bir kadroya sahibiz ve hiçbir kadro dışı oyuncu yok. Sahaya belirli bir diziliş taktiğim yok topa göre pozisyon alıyorsan en büyük diziliş odur" dedi.

'ŞAMPİYONLUKLA BİRLİKTE SEYİRCİ DESTEĞİNİN DE GELECEĞİNE İNANIYORUZ'
Çapanoğlu takım içi disiplinden bahsetti ve sözlerine şöyle devam etti: "Takımın başına geldiğimde oyuncularda rahatlık vardı. Önce onlardaki bu rahatlığı aldık. Disiplin konusunda da dikkatli olduk ve birlikteliği sağladık. Taraftarların az olmasından yakınan teknik adam şöyle konuştu: "Belirli bir grup dışında bizi desteklemeye gelen insan sayısı az. Temennimiz bu tribünlerin hiçbir zaman boş kalmaması. Başarıyla birlikte bu da gelecek inşallah. Türkiye Kupasına önem vermedik fakat elendiğimiz Karabük maçında da oyun sonucunda seyredenlerin ve oynayanların takdirini kazandık. Oyuncularım maçlara her zaman seyircileri bekliyorlar. İnşallah seyirciler de bu çağrıya kulak verir ve bizi desteklerler çünkü şampiyonluk yolunda bize en büyük desteği sağlayacak kişiler onlar."
BİZE ULAŞIN