Bir gecede 156 gazi ve şehit ailesine çat kapı

Mamak’ta toplam 250 kişiden oluşan 50 ekip, ilçedeki şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti. Ziyaretlere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık ile Belediye Başkanı Akgül de katıldı

Bir gecede 156 gazi ve şehit ailesine çat kapı
AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı'nın organize ettiği 250 kişiden oluşan 50 ekip, Mamak'ta ikamet eden 156 gazi ve şehit ailesinin kapısını çaldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün de katıldığı ziyaretlerde şehit aileleri ve gazilere hal hatır sorulup daima yanlarında olunduğu tekrar hatırlatıldı. Mamak'ta çok anlamlı ve güzel bir organizasyona imza atıldığını kaydeden Çalık, "Bugün bu ziyaretleri gerçekleştirebiliyorsak bunun sebebi şehitlerimiz ve gazilerimizdir" dedi.

"ŞEHİTLERİMİZİN AİLESİ BİZİM AİLEMİZ"
İlk olarak 2015 yılında Kars'ta şehit olan Astsubay Nurettin Öztürk'ün ve 15 Temmuz Şehidi Hasan Altın'ın ailelerini ziyaret eden Genel Başkan Yardımcısı Çalık ve Başkan Akgül daha sonra 2016 yılında Kızılay'da gerçekleşen patlamada gazi olan Songül Bektaş'ın kapısını çaldı. Şehitlere ve gazilere duyduğu minneti dile getiren Çalık, "Şehitlerimizin anası babası bizim de anamız babamız... Sizler bizim başımızın tacısınız. Bugün bu ziyaretleri yapabiliyorsak gerçekleştirebiliyorsak bunun sebebi şehit ve gazilerimizdir" diye konuştu.EMANETLERİ AİLELERİ
"Vatanı savunurken gerek şehit gerek gazilik ünvanı alan kahramanlarımızın en değerli emanetleri aileleridir" diyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Bugünleri şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şehitlerimiz yerlerinde rahat uyusun. Onların vatan için vermiş oldukları canlar, bu memleketi bu noktaya getirdi. Bizden önceki nesiller nasıl ki bu topraklara sahip çıktıysa bizler de bu vatan için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

?'HER DAİM YANIMIZDA OLDULAR'
2016 yılında Kızılay'daki patlamadan sonra çok zor zamanlar geçirdiğini ifade eden Gazi Songül Bektaş, "Tıpkı bugün olduğu gibi devlet büyüklerimiz her daim yanımızda oldular. Yardımlarını esirgemediler. Hepsinden Allah razı olsun" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN