‘Komutan’ Kenan: Şampiyonlukla kendimi buldum

Ankaragücü’nün “Komutan Kenan” lakaplı sevilen futbolcusu, şampiyonluk öncesi kariyerinde düşüş yaşadığını, Tuzla maçında attığı golle kendini bulduğunu söyledi

‘Komutan’ Kenan: Şampiyonlukla kendimi buldum
Ankaragücü taraftarının gözbebeği "Komutan" lakaplı Kenan Özer, Kıbrıs'ta doğup büyüdüğünü, futbola çocuk yaşlarından itibaren aşık olduğunu ifade etti. Özer, "Futbolla doğdum diyebilirim. Mahallede oynayarak başladım. 15 yaşıma kadar Kıbrıs'ta yaşadım. Birkaç akrabamız vardı. Osmaniye'ye tatile gittik. Oradaki büyük amcamlar, 'Kenan'ı burada bir deneyelim' dediler. Beğendiler ve orada kaldım. 1 yıl Osmaniye'de oynadım. Çok iyi bir performans gösterdikten sonra, Beşiktaş'ın Akdeniz Bölge Menajeri Beşiktaş altyapısına beni denemeye götürdü. Orada da seçildim tekrar. 1-1.5 yıl oynadıktan sonra Tigana beni A Takıma aldı. Profesyonel hayatım da böyle başlamış oldu" şeklinde konuştu.

"ALLAH YÜZÜMÜZE BAKTI"
Ondan sonra çeşitli takımlara kiralık giderek spor hayatına devam ettiğini belirten Kenan, geçen yıl Ankaragücü'ne şampiyonluğu getiren Tuzlaspor maçındaki golünü ise şöyle anlattı: "O an benim de bütün Ankaragüçlüler gibi unutamayacağım bir andı. Seksen üçte 1-0 geriye düştüğümüz maç gitti derken galibiyetle ayrıldık sahadan. Stattan ayrılan taraftarlarımız oldu. Allah yüzümüze baktı diyelim. Anlatılmaz, çok güzel bir duyguydu. Buraya gelmeden önce düşüş yaşamıştım. Ben de tekrardan kendimi buldum."

"KİLOLU DİYENLER UTANDI"
Takıma geldiğinde kilolu olduğunu kabul eden Kenan bu süreci İsmet hoca sayesinde atlattığını söyleyerek şöyle devam etti: "Onun çok büyük bir emeği var benim üstümde. Transfer olduktan sonra tabi o imzadaki fotoğrafla birlikte evet kilom vardı. Yazan arkadaşlar da haksız değiller ama o yorumlardan sonra benim gösterdiğim performansla o mesaj yazanların hepsi tek tek özür mesajı attılar. Ben hiç birine alınmadım o zaman. Çalışarak üstesinden geldiğimi düşünüyorum.""TAKIMIMIZ ÇOK İYİ"
Kendisine neden komutan denildiğini de anlatan Kenan, "Sanırım internette videosu dolaşan bir abimiz var. İstanbul'u fethettiğini söylüyor, adı da Kenan... Bu anlatırken böyle yanındaki kişiler de şakayla karışık 'Kenan Komutanım, nasıl oldu bu iş' diye konuşuyorlar. Belki de ondan dolayı söylüyorlar. Instagram'da askerlik fotoğrafım var. Bedelli askerlik yapmıştım. 15 gün kamuflajlı resmim var. Belki oradan da görüp komutanı bağdaştırabilirler" diye konuştu. Her yıl, "O sene bu sene" dediklerini, çünkü takımlarının çok iyi olduğunu söyleyen Kenan, "İyi de bir galibiyet serisi yakaladık. Taraftarlarımız da biraz daha ilgi gösterirlerse maçlarımıza daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Tabi çok erken konuşmak için ama. Bir umut var" dedi.

'HIRSLI YANLARI ÇOK HOŞUMA GİDİYOR'
Taraftarlarının desteğini her zaman arkalarında görmek istediklerini, onların stadı doldurmasıyla moral bulduklarını dile getiren Kenan Özer, "Ankaragücü camiası çok büyük bir camia.Taraftarlarımızın hırslı yanları benim çok hoşuma gidiyor. Hepsini seviyoruz. Onların desteğiyle daha hırslı oluyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN