Önce tedavi oldu şimdi şifa dağıtıyor

Kendi sinirsel rahatsızlığını NLP yöntemini uygulayarak tedavi eden Ayşe Pehlivan, eğitim alıp bu yöntemin uzmanı oldu. Yüzlerce kişiyi sağlığına kavuşturdu

Önce tedavi oldu şimdi şifa dağıtıyor
Panik atak, depresyon ve stres gibi psikolojik temelli rahatsızlıkları olanlar NLP (Neuro Linguistic Programming) yöntemi ile şifa buluyor. NLP uzmanı Ayşe Pehlivan da bu yöntemle sağlığına kavuşanlardan biri.

KENDİNİ TEDAVİ ETTİ
Çankaya Demirtepe'deki kliniğinde hizmet veren NLP uzmanı Ayşe Pehlivan, bu yola ilk olarak kendisini tedavi ederek çıktığını söylüyor. Beyin gücünün iyi bir tedavi edici olduğunu belirten Pehlivan, "Sinir boşalmasıyla ilgili bir rahatsızlığım vardı. Beyin gücüme inandığım için çeşitli çalışma ve programlarla hastalığımın üstesinden geldim. Ardından beni iyileştiren NLP tekniklerine dair eğitimler aldım, yurt içi ve yurtdışında oldukça kapsamlı eğitimlerden geçtim. Yolculuğum böyle başladı ardından da insanları iyileştirmeye başladım. 10 yıldır bu işlerle ilgileniyorum" dedi.

İLAÇSIZ TEDAVİ
NLP tekniğiyle ciddi başarılar elde ettiklerini kaydeden Pehlivan, "NLP bilinçaltını programlamaktır. Panik, atak, takıntı, kaygı, motivasyon eksikliği, umutsuzluk, depresyon, stres, öfke, psikolojik tüm rahatsızlıklar bizim tedavi ettiğimiz temel alanlardan. Psikolojik nedenlerle engelli olan onlarca insanı tedavi ettim. Kaybettikleri yürüme, konuşma gibi yetilerini yeniden kazandılar. İlaçsız tedavi uyguluyoruz. Sorunun köküne iniyoruz. Hastanın geçmişine inip sorunu orada çözüyoruz. Ardından da yeniden rehabilite ediyoruz" diye konuştu.

YÜRÜYEMİYORDU
Bengü Yılmaz, Elif Sıla Altılar ve Bengisu Karaca da Ayşe Pehlivan'ın NLP yöntemi ile sağlığına kavuşturduğu hastalardan. Yürüyemiyor, konuşamıyor, hayata dokunamıyorlardı. Tedavinin ardından hepsi hayata yeniden tutundu.

MUCİZE GERÇEK OLDU
Pehlivan, NLP ile sağlığına kavuşan 28 yaşındaki Bengü Yılmaz'ı şöyle anlatıyor: "Korkuları nedeniyle yürüyemiyordu. 5 yıl boyunca emekleyerek yürümüş. Oysa normal yürümesi için fiziki hiçbir engeli yoktu. Tamamen psikolojik nedenlerle yürümüyordu. Tedaviyle korkularından arındı, insanlarla ve hayatla barıştı. O emekleyen kız şimdi yürüyor, koşuyor hatta dans ediyor."

?HAYATLA YENİDEN BARIŞTI
Elif Sıla Altılar da 12 yaşında TEOG öğrencisiydi, bana geldiğinde sabit ve duygusuz bakıyordu. Kırşehir'den geliyor. Okulda arkadaşları ışığı kapatıp korkutuyorlar oradan başlıyor rahatsızlığı. Ardından uzun süren psikolojik tedaviler sürüyor. Ama işe yaramamış. Biz bu çocuğu iyileştirdik, o korkunç bakan çocuk şimdi gülücük saçıyor, sınavdan yüksek bir puan aldı hayatla barıştı.
BİZE ULAŞIN