Solo albümlü diş hekimi

Çocukluğundan beri kurduğu müzisyenlik hayalini gerçeğe dönüştürerek solo albümler çıkaran diş hekimi Gizem Berk, hastalarına şifa vermenin mutluluğu yaşarken şarkılarıyla kulakların pasını da siliyor

Solo albümlü diş hekimi
Hayallerine kavuşan ve iki mesleği bir arada yapan Berk, tedavi ettiği hastaların yüzündeki tebessümün ve sahnede şarkı söyleyerek insanların ruhuna dokunabilmenin mutluluğunu yaşıyor. Berk, 2003 yılında Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olduğunu ve 2007 yılında Almanya Aachen Üniversitesi'nde lazer uygulamaları üzerine master yaptığını söyledi.

SADECE BİRİ YETERLİ GELMEYECEKTİ
Yaklaşık 14 yıldır diş hekimliği yaptığını anlatan Berk, diş hekimi annesinin meslek seçiminde kendisine rol model olduğunu ifade etti. Berk, çocukluğundaki en büyük hayalinin konservatuara gitmek ve müzik eğitimi almak olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Konservatuvar hayalim vardı ancak önce diş hekimliği konusunda eğitimimi tamamladım. 'İyi ki diş hekimi olmuşum' diyorum çünkü annemin desteğiyle önümü mesleki anlamda çok daha rahat gördüm. Bu, büyük bir avantaj oldu. Bu arada da diş hekimliği sürecinde müzik eğitiminden vazgeçmedim çünkü sadece diş hekimi ya da sadece müzisyen olmak bana yeterli gelmeyecekti.

DİŞ HEKİMLİĞİ DE SANAT
Müziğin, bireylerin sağlıklarını korumasında da önemli olduğuna, ruhu beslediğine, sağlık gibi bireylerin yaşam kalitesini artırdığına, huzur ve mutluluk verdiğine dikkati çeken Berk, diş hekimliğini de sanat olarak gördüğünü söyledi. Berk, diş hekimi olarak, ağrısı giderilen hastanın yüzündeki mutluluğun, konser sonrası ya da sosyal medya aracılığıyla müzisyene ulaşarak, beğenisini dile getiren dinleyiciyle benzer duyguları yaşattığını belirtti. Müzikle lise çağlarında yoğun şekilde ilgilenmeye başladığını anlatan Berk, "Ethereal Travel isimli grubumuz vardı ve 17 yaşımızda ilk albümümüzü çıkardık." dedi. O dönemde Ankara Operası sanatçılarından Selva Erdener'den şan dersleri almaya başladığını, ardından bir müzik okulunda nota eğitimi gördüğünü ifade eden Berk, İstanbul'a diş hekimliği eğitimi için gittiğinde solo albüm projesinde yer aldığını söyledi.

HERKESİN BİR ONUN İSE İKİ MESLEĞİ VAR
Berk, ilk solo albümünü 2003'te üniversite son sınıftayken çıkardı. Kasım 2015'te Cem Adrian ile dijital single çıkardı. Geçen yıl Oğuz Sırmalı ile rock düet yaptı. Berk, "Geçtiğimiz yıl akustik görsel albüm videosu yapıldı. 2018'in başlarında 4 parçadan oluşan kısa albüm çıkacak" diye konuştu. Hem müzisyen hem diş hekimi olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Berk, çok yoğun çalışmasına karşın herkesin bir mesleği olduğunu ancak kendisini sevdiği iki işi bir arada yapabildiği için çok daha mutlu ve özel hissettiğini kaydetti.

BİZE ULAŞIN