47 ayrı suça karışan 3 kişilik çete çökertildi

Kahramankazan’da polis ve jandarma ekiplerinin ortak çalışması sonucu, gasp, yağma ve hırsızlık gibi 47 ayrı suça karıştıkları tespit edilen 3 kişi yakalandı

Kahramankazan'da gasp, yağma ve hırsızlık suçlarından toplam 47 ayrı olaya karıştıkları tespit edilen 20 yaşındaki D.T., 22 yaşındaki V.K. ve 20 yaşındaki F.B., son hırsızlık olaylarında polis ve jandarmanın ortak çalışmasıyla yakayı ele verdi. Daha önce işledikleri suçlardan dolayı birkaç defa cezaevine girip çıktıkları öğrenilen zanlılar park halinde 4 adet motosiklet çaldıkları için "motosiklet çetesi" olarak biliniyordu. Zanlıların karıştığı son olay ise akıllara durgunluk verecek nitelikte. Çaldıkları motosikletle Kahramankazan'a 10 kilometre uzaklıktaki Kılıçlar Mahallesinde girdikleri bir evde tüfek çalarken ev sahibine yakaladılar.

TÜFEK DOĞRULTTULAR
Ev sahibine tüfek doğrultarak onu etkisiz hale getiren zanlılar, çalıntı motosikletle patika yollardan kaçmaya çalışırken arızalanan motosikleti ateşe vererek kayıplara karıştı. Bir süre sonra olayı haber alan jandarma zanlıların peşine düştü. Emniyetle bağlantıya geçen jandarma ekipleri polisle birlikte zanlıları kısa sürede yakalamayı başardı. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan 20 yaşındaki D.T., 22 yaşındaki V.K. tutuklanarak Sincan Cezaevine gönderilirken F.B. (20) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN