‘Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek istiyoruz’

Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Sözcüsü Hamdi Ateş, düzenlediği basın toplantısında konuştu. Ateş, Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek istediklerini söyledi

‘Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek istiyoruz’
Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Sözcüsü Hamdi Ateş, basketbol takımının hedefinin Süper Lig ve daha fazlası olduğuna dikkat çekerek, "Türk Telekom, Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde (TBL) şu ana kadar oynadığı 9 maçın tamamını kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Süper Lig'e çıkıp orada da başarıyı yakalayarak ülkemizi Avrupa'da temsil etmek istiyoruz" diye konuştu.

SÜPER LİG'E ÇIKMAK…
TBL'de yenilgisiz olarak liderlik koltuğunda oturan Türk Telekom Basketbol Takımı, yönetimin desteği ile hedefine doğru hızla ilerliyor. Takımın Avrupa'daki başarılarına dikkat çeken Ateş, "Türk Telekom Spor Kulübünün başarılı bir geçmişi var. Geçmişte Süper Lig'de ve Avrupa'da büyük başarılarımız da oldu. Bunlara yenisini eklemek istiyoruz. TBL'de başladığımız iddialı çıkışımızı Süper Lig'e taşımak ve orada da başarıyı yakalayıp ülkemizi Avrupa'da temsil etmek istiyoruz" dedi.

'TAKIMI İLMEK İLMEK KURDUK'
Türk Telekom'un pek çok farklı branşta amatör sporcular yetiştirdiğini ve Türkiye'nin geleceğine yatırım yaptığını da söyleyen Ateş, "Türk Telekom Basketbol Takımı, yaz döneminde Baş Antrenör olarak Burak Gören ile anlaştı. Takıma Gören'in istediği yerlere ve istediği profilde oyuncular alındı. Kaya Peker'den Ender Arslan'a, TJ Campbell'dan Can Akın'a kadar yapılan birçok transfer Türk Telekom Basketbol Takımı'nın gücünü en üst seviyeye çıkardı. Takımı ilmek ilmek kurduk" diye konuştu. Türk Telekom Kulübü, 1954'ten bu yana Türk sporuna hizmet ediyor. Basketbola yapılan yatırımların yanı sıra 44 şehir 45 spor kulübü ve 32 farklı branşta toplam 5 bin 35 amatör sporcu hem de profesyonel olarak spor yapma fırsatı sunan spor kulüpleriyle; Türk Telekom sağlıklı ve sporcu nesiller yetiştirmek için çalışıyor.
BİZE ULAŞIN