Korsan servis sabırları taşırdı

Altındağ’da kazaya karışan korsan servis, esnafın sabrını taşırdı. Ankara Servisçiler Odası Başkanı Elmadağlı, “Hatayı onlar yapıyor, cezasını servisçi esnafı çekiyor” dedi

Korsan servis sabırları taşırdı
Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tunçay Elmadağlı, 22 Kasım'da Altındağ Karapürçek'te trafik kazasına karışan korsan servis aracıyla ilgili konuştu. Korsan tabir edilen araçların denetlenmesi ve engellenmesiyle istenmeyen olayların önüne geçilebileceğini kaydeden Elmadağlı, alınan tedbirlerin hatalı olduğunu savundu. Elmadağlı, yaşanan olumsuzlukların genellikle gerçek işi servis taşımacılığı olmayan kişilerden kaynaklandığını ancak faturanın gerçek servisçilere kesildiğini ifade etti. Velilere de çağrıda bulunan Elmadağlı, "Velilerimiz müsterih olsunlar, 'C' plakalı araçlarla yapılan servis taşımacılığı her daim denetim altındadır. Ankara'da 'C' plakalı olmayan araçlarla yapılan servis taşımacılığı konusunda emniyet, jandarma ve belediye trafik birimlerine ihbarda bulunsunlar" dedi. Elmadağlı, "Ankara'da her türlü yasal düzenlemeye uygunluğu sağlanıp şoför ve rehber personeli hakkında gerekli yasal soruşturmalar tamamlandıktan sonra Büyükşehir Belediyesinden izin belgesi alıp çalışma hakkı kazanan servis araçları 'C' harf grubu plakada kayıtlıdır" dedi.

"GEREKLİ İZNİ ALMAMIŞ"
Kazanın meydana geldiği Altındağ'da sadece 'C' plakalı araçların ticari servis taşımacılığı yapma izinleri olduğunu kaydeden Elmadağlı, "Oysa önceki gün meydana gelen kazaya karışan ve servis aracı olduğu söylenen aracın plakası 67 AC 233'tür. Araç okul taşıtı görünümlüdür fakat tescil belgesinde 'Okul Taşıtı' yazıp yazmadığı bilinmemektedir. Her durumda araç Ankara Büyükşehir Belediyesinden gerekli izinlerini almamış ve dolayısıyla mevzuat kapsamında hem şoför hem de varsa rehber personeli hakkında gerekli güvenlik soruşturmaları yapılmamıştır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN