Hırsızları süpürgeyle kovaladı

Balgat’ta gündüz vakti komşusunun kapısında duran hırsızları fark eden Hülya Kabadayı, eline geçirdiği süpürge ile hırsızları kovaladı. Vatandaşlar iki hırsızdan birini yakaladı

Hırsızları süpürgeyle kovaladı
Soygun için artık saat de gözetmeyen hırsızlar, gündüzleri evlerin zillerini çalarak evde biri olup olmadığını kontrol ediyor. Balgat'taki bir apartmanda aynı yöntemi deneyen hırsızlar bu kez sert kayaya çarptı. Evde olmayan komşusunun kapısı şiddetle vurulunca şüphelenen 56 yaşındaki Hülya Kabadayı, gördüğü şahısların hırsız olduğunu anlayınca eline aldığı süpürgeyle kovalamaya başladı. Yaşlı kadını iten hırsızlar kaçtı. Kabadayı, çığlık çığlığa sokağa fırlayınca vatandaş yardıma koştu. Yakınlardaki benzin istasyonunda yakalanan hırsızlar, polise teslim edildi.

GİTTİLER GERİ GELDİLER
Balgat Çetin Emeç Bulvarı'nda 15 gün önce tinerciler tarafından ateşe verilen binada bu sefer hırsızlık şoku yaşandı. Hem yangın hem de hırsızlık anında binada olan Hülya Kabadayı, "Evimi süpürürken yan komşunun zili çalındı. Daha sonra şiddetle kapıya vurulmaya başlandı. Yangından sonra memleketine giden yaşlı komşularım evde yoktu. Hemen kapımı açtım, 'Kime baktınız evladım' dedim. 20-25 yaşlarında yüzleri hiç hoşuma gitmeyen iki kişi vardı. 'Araba kiralayacağız Necmettin Öztürk'ü arıyoruz' dediler. Ben de onların hırsız olduğunu anladım, 'Burada öyle biri oturmuyor, komiser oturuyor' dedim. 'Yöneticiniz nerede oturuyor' diye sordular bu sefer. 'Yönetici de şehir dışında' deyince gittiler. Ama sonra yeniden geldiler" şeklinde konuştu. Yaşadığı korku dolu anları titreyerek anlatan Kabadayı, "Kapı sesini duydum kapıyı açmaya çalışıyorlardı. 'Ne yapıyorsunuz siz' diye bağırdım. Beni iteklediler, yere düştüm. Can havliyle kapımı örttüm ve son sesimle 'İmdaaat hırsız var' diye bağırdım. Elime süpürge alıp peşlerine düştüm. Ben kapıyı kapatınca kaçmaya başlamışlar. Dışarı çıktım, yine 'Hırsız!' diye çığlık attım. Sesimi duyan ve hırsızları gören gençler birini yakaladı. Sağ olsunlar hemen polise teslim ettik" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN