Beştepe’den 3 destek

CHP’li Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan destek istediği 3 proje bir yıl içerisinde yoluna girdi. Yaşar, Cumhurbaşkanı’na destek için teşekkür etti

Beştepe’den 3 destek
CHP'li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 15 Haziran 2016'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüşerek Yamaçevler Kentsel Dönüşüm Projesi, Şentepe'deki TV vericilerinin kaldırılması ve kaymakamlık binasının yapılması konusunda destek istemişti. Başkan Yaşar'ın 3 projesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen 3 bakanlık çalışmalarını hızlandırdı ve projelerde önemli somut adımlar atılmaya başlandı. SABAH Ankara'ya konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Ben uzlaşı kültürünü savunan bir siyasetçiyim. Kendisi Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda bizim komşumuz. Bu uzlaşı kültürünün ne kadar faydalı olduğunu gösteriyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destekleri için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

ANTENLER DİKMEN'E
Başkan Fethi Yaşar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu projelerin başında Şentepe'ye yapılacak olan Tepekule yer alıyordu. Bu projenin hayata geçirilebilmesi için Şentepe'de bulunan TV vericilerinin kaldırılması için Yaşar, Erdoğan'dan destek istedi. Görüşmenin ardından harekete geçen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Yenimahalle Belediyesi ile bir protokol imzaladı. Başkan Yaşar, "Bakanlıkla bir protokol imzaladık ve buradaki vericiler Dikmen'e taşınacak. Biz buraya içerisinde seyir terası da olan yeşil bir alan oluşturacağız" dedi.

İHALEYE ÇIKIYOR
Cumhurbaşkanı'na sunulan diğer proje ise Hükümet Konağı'ydı. Yaşar, İçişleri Bakanlığı'nın Hükümet Konağı'nı yatırım programına aldığını ve ihaleye çıkıldığını belirtti. Yamaçevler Kentsel Dönüşüm Projesi de, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan toplantının ardından Bakanlar Kurulu'nda görüşüldü ve onaylandı. Ardından proje Büyükşehir Belediye Meclisi'nin de onayından geçti. Projenin sosyal donatıları Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak.
BİZE ULAŞIN