Cezaevi firarileri kodesi boyladı

Hırsızlık ve benzeri suçlardan 121 yıl 3 ay 12 gün kesinleşmiş hapis cezası olan ve cezaevinden firar eden aranan şahıslara yapılan “gece operasyonu”nda firariler kapana kısıldı

Cezaevi firarileri kodesi boyladı
Başkentte hareketli bir gece yaşandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri operasyonlara hız verdi. Bir yandan sürekli devam eden uyuşturucu operasyonlarına, aranan şahıslar operasyonu da eklendi. Aranması olan ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan cezaevi firarilerine yönelik 41 ekiple 01.30'da operasyon düzenlendi. Gece yarısı ikametlere tek tek baskın yapan ekipler, 82 aranan şahsı gözaltına aldı. Polisten köşe bucak kaçan ve son ana kadar evin çeşitli yerlerinde saklanan suçlular saklandıkları delikten çıkarıldılar.

SOBANIN İÇİNE SAKLANDI
Başta hırsızlık, dolandırıcılık suçlarından haklarında arama kararı bulunan cezaevi firarileri kaçtıkları yere gönderildi. Başkentte 278 personelin katılımıyla farklı adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda 174 aranan şahıstan 82'si yakalandı. Cezaevinden firar edip huyundan vazgeçmeyen suçlular polisten köşe bucak kaçtı. Çoğu metruk evde yaşayan evde dolaba saklanandan, dikiş makinesinin altına gizlenene ve sobanın içinde saklanan zanlılar kelepçelenerek gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak kesinleşmiş cezalarını çekmek üzere cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN