Gazilerin aracı tamir ettirildi

Başkentte trafik magandalarının saldırısına uğrayan gazilere Ankaralı hayırseverden anlamlı bir destek geldi

Gazilerin aracı tamir ettirildi
Aileleriyle birlikte 4 kişinin saldırısına uğrayan gazi Jandarma Astsubay Çavuş Muzaffer Oktay ve gazi Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Kızılkaş'ın hasar gören araçları, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkan Yardımcısı İlker Bal (38) tarafından tamir ettirildi. "Onlar dün candan geçmeselerdi bugün Kerem'imin baba deyişini duyamayacaktım" diyen Bal, "Ben onlara bir araç verdim, onlar ise 80 milyona hür bir vatan sağladı. Bırakın malımı canımla birlikte onların emrindeyiz" diye konuştu.

HAYATINI ADAMIŞ
Anlamlı desteğin detaylarını gazetemizle paylaşan Bal, evli ve bir çocuk babası. Başkentte doğup büyümüş. Ankara'da ihtiyaç sahiplerine olan destekleri ve şehit yakını ile gazilere olan "kardeş aile" çalışmalarıyla biliniyor. Oğlunu okula bıraktıktan sonra Gaziler Vakfı'nda soluğu alıyor ve gecenin geç saatlerine kadar Ankara'da mahalle mahalle dolaşıyor. Her gün en az üç şehit yakını ve gazinin çayını içiyor. "Bundan mutluluk duyuyorum, canım ve malımla ölene kadar onlar için çalışacağım" diyen Bal, tüm hayatını şehit yakını ve gazilerin sorun, ihtiyaç ve mutluluklarına adamış. Bal, "Ankara'nın 25 ilçesinde onlarca 'kardeş' ailem var, eşim ve çocuklarımla aile dostlukları kurduk. Derdi vatan olup canlarını siper edenlerin istiklal yolunda yine niyetleri vatandı. Ben oğlum Kerem'in baba diyişini duyabiliyor, ona kavuşabiliyorsam bunu onların fedakârlıklarına borçluyum" diyor.

"BORCUMU ÖDEDİM"
Gazinin aracını tamir ettirmek için birçok vatandaşın yardım teklifinde bulunduğunu ancak kendisine kısmet olduğunu belirten İlker Bal, "Onlar benim muharebede cephe kardeşim, feda olsun" dedi. Bal, "70 bin şehit yakını ve gazinin derdiyle gece gündüz dertlenen, yorulmak bilmeden onlar için fedakârca çalışan vakfımız adına böyle bir yardımda bulundum. Bu küçük desteğin bana kısmet olması çok mutlu etti. Vakıf olarak devreye girdik, biz tamir ettirelim dedik. Gazimiz de kırmadı. Yapılan alçaklığı bir parça kendi imkânlarımla sarmaya çalıştım. Onlara vefa borcumuz var, borcumu küçük de olsa ödeme fırsatı buldum çok mutluyum" şeklinde konuştu.

'SADECE ARACIMI DEĞİL YÜREĞİMİ DE TAMİR ETTİLER'
Aracı kendisine teslim edilen gazi İbrahim Kızılkaş, "O gün yaşadığımız trajedi ve şiddet açıkçası yüreğimizde derin bir yara açmış, bizi derinden sarsmıştı. Ancak devletimizin, milletimizin gönülden desteği yaşadıklarımızı unutturdu. Günlerce ziyaretçi akınına uğradık. 7'den 70'e bir kucaklaşma gördük. İyi ki bu milletin istiklali için gazi olmuşuz dedik. Şimdi bizlerden her zaman desteğini esirgemeyen, bir aile şefkatiyle her derdimize koşan, yanımızda olan Gaziler Vakfımızın son desteği beni çok duygulandırdı. Başkanımız Lokman Aylar'a bize yaptığı babalık için minnettarız. Aracımı tamir ettiren İlker Bal ağabeyime teşekkürü borç bilirim. Aracımı değil yüreğimi tamir ettirdiniz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN