Gençler’e Kars morali

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur mücadelesinde Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Kars 36 Spor ile karşılaşan Gençlerbirliği, sahadan 2-1’lik üstünlükle ayrıldı

Gençler’e Kars morali
Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur mücadelesinde Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) temsilcisi Kars 36 Spor, Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'ni ağırladı. Mücadeleyi Gençlerbirliği 2-1 kazandı. Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Kars 36 Spor ve Karslılar'a övgülerde bulundu.

"YENİLİRKEN BİLE DESTEKLEDİLER"
Özat, "Hem Kars 36 Spor'u hem bütün Kars'ı tebrik ediyorum. 2 önemli takım ilki Balıkesir, ikincisi Altınordu'yu elemek herkesin yapacağı bir şey değil. Bu anlamda hem Kars 36 Spor'u hem teknik heyetini, oyuncularını ve bütün Kars şehrini tebrik ediyorum. Muhteşem bir seyirci vardı. Süper Lig'de bile neredeyse benzerine rastlamadığımız bir görüntü vardı. Mağlup oldukları maçta bile takımını destekleyen bir taraftar, gerçekten oyuncularda o taraftarlarından ne kadar gurur duysa azdır, taraftar da oyuncularıyla ne kadar gurur duysa azdır. Onları bu göstermiş oldukları mücadeleden ve elde etmiş oldukları başarılardan dolayı kutluyorum. Önemsediğimiz bir maçtı en azından ilk galibiyetimizi uzun bir süre sonra almamız adına önemsediğimiz bir maçtı. Bu tür maçlar her türlü sonuca gebe, yenilebilirdik de. Çünkü saha, hava koşulları her türlü Kars 36 Spor'un istediği, alışık olduğu şekildeydi ama kazanmasını bildik, ikinci maç için büyük bir avantaj elde ettik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN