Camiler doldu taştı

Mevlit Kandili dolayısıyla Melike Hatun, Hacı Bayram-ı Veli ve Ahmet Hamdi Akseki camilerinin de aralarında bulunduğu birçok camide mevlit okundu, dualar edildi

Camiler doldu taştı
Mevlit Kandili dolayısıyla başkentteki camilerde mevlit okundu. Melike Hatun Camisi'nde gerçekleştirilen programa katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hazreti Muhammed'in doğumunun anlamına dair mesajlar verdi. Peygamber'in, Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin'in elinden tutup Mescid-i Nebevi'ye beraber gittiklerini anlatan Erbaş, "Biz de çocuklarımızın elinden tutup camilere getireceğiz. Camileri çocuksuz bırakmayacağız. Camilerimizi çocuk sesinden mahrum bırakmayacağız. Arkada çocuk sesleriyle kılınan namaz, hiçbir ses olmadan, çocuk sesi olmadan kılınan namazdan daha makbuldür diye düşünüyorum" dedi. Erbaş'ın konuşmasının ardından mevlit okundu. Programın sonunda camiden çıkan vatandaşlara, lokum, kandil simidi ve çay ikram edildi.

SAKAL-I ŞERİF ZİYARETE AÇILDI
Öte yandan Beypazarı'nda Mevlit Kandili dolayısıyla Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Kent Tarihi Müzesi'nde düzenlenen Kutsal Emanetler Sergisi'nde, Sakal-ı Şerif'in yanı sıra el yazması Kur'an-ı Kerim ve En'am-ı Şerif ile eski dönemlerden pirinç, gümüş, ahşap ve kemikten eserler yer aldı.Vatandaşlar, Sakal-ı Şerif'in bulunduğu mekanı, tekbirler getirerek ziyaret etti. Sergi 10 Aralık'a kadar ziyarete açık kalacak.
BİZE ULAŞIN