Satıkadın tanıtıldı

Resmi Gazete’de yayımlanarak bir süre önce yürürlüğe giren Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi, düzenlenen toplantıyla Kahramankazanlılara tanıtıldı

Satıkadın tanıtıldı
Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Kahramankazan'ın Satıkadın ve Kayı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi düzenlenen toplantıyla Kahramankazanlılara tanıtıldı. Kahramankazan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ve beraberindeki bürokratlar ile ilçe protokolü ve Kahramankazanlılar katıldı. Kahramankazan Belediyesi Başkan Yardımcısı Nihat Şen, toplantıda projeyi vatandaşlara tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sırasında projeye ilişkin animasyon gösterimi yapıldı. Proje ve projeye ilişkin animasyon izleyenlerden tam not aldı. Kahramankazan'da ticaret ve yaya trafiğinin kalbi konumundaki Satıkadın ve Kayı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilçenin çehresi değişecek.

Ertürk: Kimse mağdur edilmeyecek
52.3 hektarlık bir alanı kapsayan proje bölgesinde bin 172 adet bağımsız bölüm bulunuyor. Bu bağımsız bölümlerin çoğunluğunu işyerleri ve konutlar oluşturuyor. Bu alanda inşa edilecek yeni yaşam ve ticaret alanlarının yapılması için ilk olarak imar planı değişikliği yapılacak. Daha sonra kıymet takdiri yapılarak, hak sahipleriyle anlaşma sağlanacak. Hak sahiplerine, yeni proje kapsamında yine ev ya da işyerlerinin bulunduğu bölgelerde daire ya da dükkânları verilecek. Proje kapsamında ev ya da işyerlerini boşaltmak zorunda kalacak olan hak sahiplerine kanunun belirlediği ölçülerde kira yardımı da yapılacak. Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bölgede modern ve lüks konutlar, ticaret merkezleri, yaşam alanları, rekreasyon alanları, park ve bahçeler yapılacak. Böylece Kahramankazan şehir merkezinin çehresi değişerek daha modern bir görünüme kavuşacak. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, proje süresince hiçbir hak sahibinin mağdur edilmeyeceğinin altını çizdi.
BİZE ULAŞIN