Yatırımcılara kule çağrısı

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, 144 metrelik Cumhuriyet Kulesi’yle ilgilenen yatırımcıları ilçeye davet etti. Projenin son hali Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak

Yatırımcılara kule çağrısı
Yapımı adeta yılan hikayesine dönen Keçiören'deki 144 metrelik Cumhuriyet Kulesi'yle ilgili son sözü geçtiğimiz cumartesi günü ilçe halkı söyledi. Keçiören'in 5 ayrı noktasında kurulan sandıkların başına giden halkın yüzde 76'sı kulenin tamamlanarak hizmete girmesini istedi. Halkın aldığı kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de paylaşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'dan da kuleyle ilgili, "Yapılabilecek durumdaysa, yapın" talimatını aldıklarını ifade etti.

İŞLEVSEL HALE GETİRİLECEK
Keçiören Belediyesi şimdi Cumhuriyet Kulesi'nin tamamlanabilmesi için imar çalışması başlattı. SABAH Ankara'ya konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Kule için imar plan değişikliği yapıyoruz. Bu imar planının hem Keçiören hem de Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanması gerekiyor. İmar planının onaylanmasının ardından kulede ekleme veya çıkarma yapabileceğiz. Bu eklemeler sonucunda kuleye daha işlevsel hale getirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI'NA SUNACAĞIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Cumhuriyet Kulesi projesiyle yakından ilgilendiğini belirten Başkan Ak, "Sayın Cumhurbaşkanımız kule projesini yakından takip ediyor. Bizde proje üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projenin son halini Cumhurbaşkanımıza sunmayı planlıyoruz. Kule ile ilgili yatırımcı ve girişimcilerinde fikrini alacağız. Cumhuriyet Kulesi'yle ilgili yatırım yapmayı planlayan yatırımcıları da davet edeceğiz" ifadelerini kullandı.

SEYİR TERASI OLACAK
Eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok döneminde yapımına başlanan ancak 2009'da imara aykırı yapılaşma ve mania hattı sorunu nedeniyle mahkeme tarafından inşaatı durdurulan kule için bugüne kadar 17 milyon TL harcandı. kulede seyir teraslarının da bulunduğu yeni bir proje üzerinde çalışılıyor.
BİZE ULAŞIN