Berber İhsan dönüşümü

Berber Hacı İhsan, İskitler’deki uyuşturucu ve fuhuş sorununu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı. Valilik ve belediye, Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla bölgeyi ablukaya alarak 94 metruk binayı yıktı

Berber İhsan dönüşümü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekim 2016'da İskitler'den geçerken kendisini pankart açarak çaya davet esnafın ricasını kırmadı ve Başbakan Binali Yıldırım'la birlikte lastikçi dükkânına girerek esnafla sohbet etti. Bu sırada dükkâna giren 65 yaşındaki berber İhsan Bayhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la tokalaştıktan sonra İskitler'deki uyuşturucu ve fuhuş sorunundan bahsetti. Cumhurbaşkanı, elini sertçe sıkan Bayhan'a, "Kolumu koparacaksın. Yahu ben senin bu kadar kuvvetli olduğunu bilmiyordum" diyerek espri yaptı.

94 METRUK YIKILDI
İhsan Bayhan'ın taleplerini dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İskitler'deki sorunların çözülmesi için Ankara Valisi Ercan Topaca'ya talimat verdi. Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışmalara başlayan Ankara Valiliği, bölgede 156 tane metruk bina tespit etti. Ata Sanayi, Büyük Sanayi ve Yeni Sanayi içerisindeki tespit edilen metruk binalardan 94'ü ekipler tarafından yıkıldı. Yıkım işlemlerinin devam ettiği İskitler'de bugüne kadarda 70 bin TL para cezası kesildi.

'GÜNLÜK TAKİP EDİYORUM'
SABAH Ankara'ya konuşan Ankara Valisi Ercan Topaca, "İskitler'de kentsel görünüm açısından ciddi bir sıkıntı var. Metruk vaziyette bir sürü bina var. Birileri gelmiş işgal etmiş… Yasadışı bazı durumların olduğu alan olma potansiyeli taşır hale gelmiş. Dolayısıyla buradaki metruk binaları belediyelerle de koordinasyonu sağladık. Fuhuş ve uyuşturucu gibi yasadışı kişilerin orayı mesken tutmasına izin vermeyeceğiz. Bu anlamda belli bir mesafe aldık. Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşümlerle buraları yıkıyor. Ben de günlük takip ediyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN