Nazar değmesin

Yakaladıkları galibiyet serisini sürdürmek istediklerini söyleyen Ankaragücü Başkanı Yiğiner, “Ümraniye maçını alırsak lideriz. Aman nazar değmesin” dedi

Nazar değmesin
Ankaragücü bugün evinde Ümraniyespor'u konuk edecek. 19 Mayıs Stadı'nda oynanacak müsabakayı Hakem Özgür Yankaya yönetecek. Karşılaşma saat 13.00'teAnkaragücü, ligdeki 13 maçta 8 galibiyet, 3 beraberlik, 2 mağlubiyet aldı. 27 puanla 2. sırada.. Lider Ümraniyespor ile aralarında 1 puan fark var. Başkent ekibi içeride oynadığı 6 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik aldı. Ümraniyespor, 8 galibiyet, 4 beraberlik, 1 mağlubiyetiyle 28 puanla lider. İçeride oynadığı 7 maçta 6 galibiyet, 1 beraberlik alan Ümraniye'nin deplasmanda oynadığı 6 maçta ise sadece 2 galibiyeti var.

"NAZAR DEĞMESİN"
Ümraniyespor'u yenerek lider olmayı istediklerini söyleyen Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, "Nazar değmesin iyi gidiyoruz. Takım sistem olarak oturdu. Kompakt oynuyor, hiç oyundan kopmuyor. Fizik güçleri iyi, kondisyonları da çok güzel. Ümraniye maçını alabilirsek, Allah'ın izniyle de alırız, lider olacağız. Lider olarak da devam etmek istiyoruz. Daha çok çalışırız, liderliği bırakmayız" diye konuştu. Süper Lig'i hak ettiklerini ve oraya çıkacaklarını ifade eden Yiğiner, "Ankara'nın Ankaragücü'nün buna ihtiyacı var. Şimdi elimize bir fırsat geçti. Ümraniyespor bize geliyor. Bu fırsatı tepmememiz lazım" dedi. Sezon başı hedefi ilk 6 olarak belirlediklerini ama şu anda şampiyonluktan başka yol gözükmediğini de vurgulayan Yiğiner, "Geldiğimiz noktada artık camia şampiyonluğa kilitlenmiş durumda, bunu istiyor. Hedef şu an şampiyonluk oldu" ifadelerini kullandı.

KALECİ ALTAY İLGİSİ
Galatasaray ve Medipol Başakşehir'in genç kalecileri Altay Bayındır'la ilgilendiğini de açıklayan Yiğiner, "Altay, 4-5 yıldır bizimle çalışıyor. Çok yol kat etti. Kendini çok geliştirdi. Şu an kalecimizi veremeyeceğimizi söylüyoruz ama uygun bir bedel verirlerse onu da sezon sonunda gönderebiliriz. Kalecimiz Korcan sakatlanabiliyor. Bu nedenle şimdi bu konulara girmek, takımın düzenini, ahengini bozmak istemiyoruz. Biz sadece bu ligden play-off'suz çıkmak ve ait olduğumuz yere gitmek istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN