Teknokent’ten rekor sıçrayış

Hacettepe Teknokent, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca açıklanan performans endeksinde 45 bölge arasında 18’inci sıraya yerleşti. Teknokent, bir yılda 11 sıra birden yükselmiş oldu

Teknokent’ten rekor sıçrayış
BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğünün, "Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi 2016" çalışmasına göre, Hacettepe Teknokent rekor sıçrayış sergiledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından 2011 yılı itibariyle başlatılan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi çalışmasının altıncısı olan "Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi 2016" çalışması sonuçları açıklandı. Hacettepe Teknokent, değerlendirmeye alınan 45 Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) arasında 18. sıraya yerleşti.

AR-GE'DE 5'İNCİ SIRADA
"Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi 2016" çalışmasına göre, Hacettepe Teknokent, rekor sıçrayış sergiledi. Sıralamada, son 4 yıldır sürekli gerileyen Hacettepe Teknokent, performans endeksine göre bir yılda 11 sıra birden yükseldi. Sonuçlara göre; değerlendirmeye alınan 45 TGB içinde 18. sırada, değerlendirmeye alınan "18 Olgun TGB" içinde ise 10. sırada yer aldı. Ar-Ge faaliyetleri açısından da değerlendirilmeye alınan Hacettepe Teknokent, 5. sıraya yerleşti. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi çalışmaları, Teknokent Geliştirme Bölgeleri (TGB)'nin performanslarının izlenmesi, karar vericiler açısından; politika, strateji ve yol haritası oluşturmada kaynak sağlanması amacıyla 2011 yılından itibaren her yıl yapılıyor.
BİZE ULAŞIN