Eğlence mekânlarına asayiş uygulaması

Ankara polisi, Çankaya’daki eğlence mekânlarını denetledi. Bin 24 kişiye kimlik sorgusu yapan ekipler, aranan 16 kişiyi yakaladı. Üniversitelerin çevreleri de yakın markaja alındı

Eğlence mekânlarına asayiş uygulaması

Başkentte, eğlence mekânlarına yönelik asayiş uygulaması yapıldı. Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz'ın talimatıyla eğlence mekânlarına yönelik denetimler sıklaştırıldı. Bu kapsamda, Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde TEM, Narkotik, Çevik Kuvvet, Güvenlik, KOM ve Özel Harekât şube müdürlüklerinden yaklaşık 500 polisin katılımıyla Çankaya ilçesindeki eğlence mekânlarına asayiş uygulaması gerçekleştirildi. aranan 16 kişi yakalan dı Bin 24 kişinin kimlik bilgilerini sorgulayan ekipler, aranan 16 kişiyi yakaladı. Uygulama kapsamında denetlenen 26 iş yerinden biri kapatıldı, birine bin 700 lira para cezası kesildi. 8 iş yerine ise çeşitli nedenlerden dolayı işlem yapıldı. Özel güvenlik görevlisi bulundurmayan 4 işyeri ile içerisinde sigara kullanılan 4 iş yerine cezai işlem uygulandı. üniversite denetimi Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü, 10 bine yakın personelin katılımıyla ülke genelinde üniversite çevrelerinde asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde "Güvenli Eğitim-2 Uygulaması" icra edildi. Üniversite öğrencileri üzerinde kötü emelleri bulunan terör bağlantılı kişilerin bertaraf edilmesi ve gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla gerçekleştirilen uygulama ile üniversite kampusları çevresindeki halka açık kafeler, elektronik oyun salonları, internet salonları, park ve bahçelerde denetimler yapıldı.

ÇOK SAYIDA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Bu denetimlere 10 bine yakın personel ve dedektör köpekler katıldı. Güvenli Eğitim-2 Uygulaması ile 81 bin 21 kişi, 8 bin 277 araç ve 2 bin 251 halka açık yerin incelemesi yapıldı. Sorgu ve incelemelerde 245 kişiye adli-idari işlem uygulanırken, bunlardan 26'sı da gözaltına alındı. Aranan 119 kişinin de yakalandığı uygulamada, 748 araca cezai işlem yapıldı, 77 araç trafikten men edildi. Ayrıca iki kurusıkı tabanca, 4 av tüfeği, 170 mermi, bir kesici alet, iki gram eroin, 87 gram esrar, bir gram bonzai, bir captagon tablet ile 480 paket kaçak sigara da ele geçirildi.

BİZE ULAŞIN