Ecrinnaz'ın duası şampiyonluğu getirecek

Ankaragücü bu sene TFF 1. Lig’de şampiyon olursa kupayı serebral palsi hastası Ecrinnaz’a götürecek. Baba Metin Aydın ameliyat parasını A.Gücü sayesinde topladıklarını belirterek, “Takım dualarımızla şampiyon olacak” dedi

Ecrinnaz'ın duası şampiyonluğu getirecek

Serebral palsi hastası 8 yaşındaki Ecrinnaz'ın ameliyat olabilmesi için yaklaşık 50 bin TL'ye ihtiyaç vardı. Ankaragücü taraftarı baba Metin Aydın, sosyal medya üzerinden kızının ameliyatı için başlattığı yardım kampanyasına camiaya gönül verenler de destek verince Ecrinnaz'ın ameliyatı için gerekli olan para, kısa sürede toparlandı. Tedavi için gerekli olan paranın toplanabilmesi için Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner'den de destek geldi. Başkan Yiğiner, Ümraniyespor ile 19 Mayıs Stadı'nda oynanacak maçın gelirini Ecrinnaz'ın tedavisi için harcayacaklarını açıkladı.

FAZLASI TOPLANDI

Ankaragücü evinde Ümraniyespor'u 2-1 mağlup ederek liderlik koltuğuna otururken 19 Mayıs Stadı tribünlerinde yaklaşık 9 bin kişi bu maçı takip etti. SABAH Ankara'ya konuşan baba Metin Aydın, "Ecrinnaz'ın ameliyatı için bize 45-50 bin TL lazımdı. Bu para hem ameliyat hem de ameliyat sonrası fizik tedavi için gerekliydi. Başlattığımız kampanyayataraftarların desteği sayesinde bu paranın çok daha fazlası toplandı" dedi.

ANKARAGÜCÜ HAYATIMIZI DEĞİŞTİRDİ

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner'e desteği için teşekkür eden Metin Aydın, "Başkanımız Mehmet Yiğiner Ümraniyespor maçının hasılatını hem Ecrinnaz'ın tedavileri hem de eğitimi için vereceklerini söyledi. Çarşamba günü Ecrinnaz'ın doktoru ile görüşerek ameliyat için gün alacağız. 25 yıldır Ankaragücü taraftarıyım. Eşim yaprak sararak kızımızın tedavilerine yardımcı olmaya çalışıyordu. Sağ olsun Ankaragücü camiası benim elimden tuttu ve hayatımızı değiştirdi" diye konuştu.

DUALAR ANKARAGÜCÜ'NE

Ankaragücü'nün şampiyonluğu için dua ettiklerini belirten baba Aydın, "Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, ligde şampiyon olunması durumunda kupayı Ecrinnaz'a getireceklerini söyledi. Ben inanıyorum ki o şampiyonluk bizim dualarımızla gelecek" ifadelerini kullandı. Anne Binnur Aydın ise, "Bu kadar çığ gibi büyüyeceğini beklemiyorduk. Biz sosyal medya üzerinden 'Ecrin'e bir nefeste de sen ol' diyerek başladık. Yaprak sarması yapıp para biriktirmeye çalışıyordum. Biz Ecrin'in ameliyat parasının çok küçük bir bölümünü toparlayabildik. Sonra sağ olsunlar oradan görüp takip etmişler. Eşimde yıllardır Ankaragücü'nün taraftarı… Evimizin her yeri zaten Ankaragücü. Birçok takım bize çok destek verdi ama Ankaragücü ile Bursaspor hiç arkamızı bırakmadılar. Çok şükür ameliyatın parası fazlasıyla toplandı. Rahat rahat fizik tedavimizi de alacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN