En yüksek tepede şehitler için yürüyüş

Beypazarı’nda bölgenin en yüksek tepesi olan bin 880 rakımlı Keltepe’de “Şehitler İçin Bayrak Yürüyüşü” yapıldı. Etkinliğe çeşitli sivil toplum örgütlerinden yüzlerce kişi katıldı

En yüksek tepede şehitler için yürüyüş

Beypazarı Milli Mücadele Hareketi, Dudaş Köyü Derneği ve köy muhtarlığı tarafından her yıl düzenlenen Şehitler İçin Bayrak Yürüyüşü'nün 3'üncüsü, bin 880 rakımlı Keltepe'de gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliğe şehit aileleri ve yakınları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yanı sıra Ankara Jandarma Komutanlığı'na bağlı komando timleri de katıldı. Etkinlikte misafirlere odun ateşinde hazırlanan yöresel keşli bazlama ve çay ikram edildi.

DEV TÜRK BAYRAĞI

Geleneksel hale getirilen Şehitler İçin Bayrak Yürüyüşü'ne bu yıl farklı bir etkinlik anlam kattı. Bölgede yer alan köylülerin girişimleriyle daha önceden Polatlı Belediyesi'nce temin edilerek, zor şartlar altında dikilen bayrak direğine, dev Türk bayrağı törenle çekildi. Gençler, yaşlılar, kadınlar, çocuklar ve komando timlerinin etkinlik alanından bayrağın göndere çekileceği Keltepe zirvesine yaptığı yürüyüş sonrası, İstiklal Marşı okunarak göndere çekilen bayrak zirvede dalgalandı.

ŞEHİT AİLELERİ KATILDI

Yürüyüşe şehir dışından da ilgi büyüktü. Köroğlu Gençlik Teşkilatı, Toplumsal Diriliş Hareketi, Düzce Sevdalıları Platformu, Kaynaşlı Gençlik Derneği, Manav Türkleri Derneği Başkanları ve üyeleri de etkinlikte yer aldı. Etkinlikte konuşan Dudaş Mahallesi Muhtarı Sabri Çalışkan, "Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz etkinliğimiz yaşlımızla gencimizle, askerlerimiz ve şehitlerimizin emaneti şehit ailelerinin de katılımlarıyla birlik ve beraberlik havasında gerçekleştirdik. Hep istediğimiz ve çabalarımız sonucu zirveye diktiğimiz bayrağımız da bu yılki etkinliğimize büyük anlam kattı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Etkinliklerimizi önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı ve organize şekilde devam ettireceğiz. Bayrak direğimizi Polatlı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya gönderdi. Kendisine bizlere verdiği böyle anlamlı desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLER İÇİN 51 FİDAN


Etkinlik kapsamında Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü de 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehadete eren 51 polis için fidan dikti. KYK'dan yapılan yazılı açıklamada, Ankara'da KYK yurtlarında kalan öğrencilerin katılımıyla, 51 şehit polis memuru için üstünde isimlerinin yer aldığı fidanların toprakla buluşturulduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN