İvedik farelerine Yengeç operasyonu

Çalıntı oto ve plakalarla İvedik OSB başta olmak üzere başkentte çeşitli bölgelerde 26 farklı hırsızlık olayına karışan şüpheliler, polisin teknik takibi sonucu kıskıvrak yakalandı

İvedik farelerine Yengeç operasyonu

Ağustos ve kasım ayları arasında çalıntı otolarla Yenimahalle'deki İvedik OSB'de silahlı soygun yapan hırsızlar, Ankara Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince takibe alındı. Güvenlik kameralarının yardımıyla şüpheliler tespit edildi. Çalıntı otoyla Ankara sokaklarında tur atan, markete girip alışveriş yapan ve aracın plakasını sürekli farklı bir çalıntı plaka ile değiştiren zanlılar, yapılan eşzamanlı operasyon sonucu 30 Kasım'da yakalandı.

26 AYRI OLAYA KARIŞTILAR
Gözaltına alınan zanlılar hırsızlık olaylarını planlayarak yaptıklarını itiraf etti. Çalıntı malzemeleri T.E.'ye değerinin altında sattığını söyleyen 'Yengeç' lakaplı Sinan P., 8 hırsızlık olayını Abdurrahman Ç., ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirtti. OSB bölgesinde 19 iş yerinden hırsızlık yapan ve sanayi ürünleri çalan Sinan P.'nin 2 iş yerinden de elektronik eşya çaldığı tespit edildi. Oto hırsızlığı ve otolardan 5 plaka çalan zanlıların toplamda 26 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları öğrenildi.

18 SUÇ KAYDI BULUNUYOR
Hırsızlık olaylarında Sinan P.'ye yardım ve yataklık yapan Abdurrahman Ç., çalıntı otoyu elinde çıkarmak için B.B., isimli şahsa değerinin çok altında bir fiyata sattığını söyledi. Hırsızlık şüphelilleri Sinan P., ile Abdurrahman Ç.'nin evinde yapılan aramalarda 5 adet kurusıkı tabanca ve 1 adet tüfek ele geçirildi. 18 ayrı suçtan kaydı bulunan Sinan P. ve suç ortağı Abdurrahman Ç. çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN