İşçiler ‘adalet’ için yürüyecek

Grev kararı alan Çankaya’daki 600 temizlik işçisi, pazartesi günü ‘Adalet’ için CHP Genel Merkezi’ne yürüyecek

İşçiler ‘adalet’ için yürüyecek

CHP'li Çankaya Belediyesi'nde taşeron olarak çalışan 600 temizlik işçisi 18 Aralık'ta sendikal hakları için greve gidecek. İşçilerin grev kararı almasının ardından Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, işçilere gözdağı vermek için Nakliyat-İş Sendikası'nın belediyedeki temsilcisi 12 çalışanı tazminatsız bir şekilde kovdu. Bunun üzerine 250 işçi arkadaşlarının işe geri alınması talebiyle Çankaya Belediyesi'ni basarak eylem yaptı ve bu eylem polisin müdahalesi ile son buldu.
12 İŞÇİ DİRENİŞE BAŞLADI
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen sendika ile hala görüşmeyi kabul etmezken, işten atılan 12 işçi dün itibari ile belediye binası önünde eyleme başladı. İşe geri alınmak isteyen 12 işçi, sonuç alana kadar eylemlerini sürdüreceğini ifade etti. SABAH Ankara'ya konuşan Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, "12 arkadaşımız işe geri alınana kadar ve toplu iş sözleşmesi yapılana kadar Çankaya Belediyesi önündeki eylemimiz devam edecek" diye konuştu.
İŞTEN ATILMA KANUNSUZ
Arkadaşlarının kanunsuz ve keyfi bir şekilde Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından işten atıldığını belirten Başkan Küçükosmanoğlu, "Çankaya Belediyesi taleplerimize karşılık vermezse işçilerle birlikte harekete geçeceğiz. Bu sefer pazartesi günü belediyede çalışan sendika üyemiz arkadaşlarla, CHP Genel Merkezi'ne 'Adalet' için yürüyeceğiz. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'den hala randevularımıza yanıt bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN