‘Sonuca göre yürüyeceğiz’

Çankaya’da işçi krizi ile ilgili Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’yı görevlendirdi. İşçilerle görüşen Ağbaba’dan gelecek yanıta göre sendika planladığı yürüyüşü gerçekleştirecek

‘Sonuca göre yürüyeceğiz’
CHP'Lİ Çankaya Belediyesi'nde taşeron olarak çalışan 600 temizlik işçisi 18 Aralık'ta sendikal hakları için greve gidecek. İşçilerin grev kararı almasının ardından Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, işçilere gözdağı vermek için Nakliyatİş Sendikası'nın belediyedeki temsilcisi 12 çalışanı tazminatsız bir şekilde kovdu. Bunun üzerine 250 işçi, arkadaşlarının işe geri alınması talebiyle Çankaya Belediyesi'ni basarak eylem yapmış ve bu eylem polisin müdahalesi ile son bulmuştu.

AĞBABA SÜRE İSTEDİ
İşçiler Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in kendilerini muhatap almamasından dolayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep etti. Kılıçdaroğlu da CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'yı krizle ilgili görevlendirdi. Nakliyatİş Sendikası temsilcileri de dün CHP Genel Merkezi'nde Ağbaba'yla görüşerek süreci anlattı. Ağbaba ise işçilerden süre isteyerek Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile de konuyu görüşeceğini ifade etti.

"SÜRECİ ANLATTIK"
SABAH Ankara'ya konuşan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, "CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep ettik. Kendisi bu konuyla ilgili Veli Ağbaba'yı görevlendirdi. Biz de kendisine süreci anlattık ve elimizdeki belgeleri sunduk. Çankaya Belediyesi ile görüşeceğini söyledi. Biz de bir iki gün daha bekleyerek sonuca göre hareket edeceğiz ve planladığımız yürüyüşü gerçekleştireceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN