Vefalı öğrencilere gazilerden ziyaret

Gazileri okullarında ağırlayan Ankara Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, onlara unutulmayacak bir gün yaşattı. Okul Müdürü Mücahit Tutar, “Gazilerimize sahip çıkmalı, maddi ve manevi olarak her zaman yanlarında olmalıyız” diye konuştu

Vefalı öğrencilere gazilerden ziyaret

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan bir grup 'Değerler Eğitimi' kapsamında geçtiğimiz haftalarda Türk Silahlı Kuvvetleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi gören gazileri ziyarete gitti. Öğrencilerin ziyaretine karşılık gaziler de 14 Aralık'ta Güzel Sanatlar Lisesi'ne iadeyi ziyarette bulundu. Gazilere konser hazırlayan öğrenciler misafirlerini en güzel şekilde ağırladı.

"VEFA BORCUMUZU ÖDÜYORUZ"
?
Gençlerin ve gazilerin bu şekilde bir araya gelmelerinden son derece mutlu olduğunu ifade eden Ankara Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mücahit Tutar, "Vatani görevi sırasında ülkemizi korumak için canlarını öne süren kolunu bacağını gözünü vatan uğruna feda eden kahraman gazilerimizi ağırlamaktan onur duyduk. Öğrencilerimize bu ülkenin nasıl ayakta durduğunu, nasıl kazanıldığını, düşmana teslim etmemek için canımızı feda edebilmeyi gazilerimizden dinlettik. Gazilerimize sahip çıkmalı, maddi ve manevi anlamda yanlarında durmalıyız. Vefa borcumuzu onlarla bir araya gelerek ödeyeceğimizi anlattık. Gazilerimizle öğrencilerimiz arasında köprü kurduk, bu köprünün gelecek nesillere aktarılmasını umut ediyoruz" diye konuştu. Gazilerle öğrencilerin buluşması etkinliğinde duygu dolu anlar yaşandı. Müzik bölümü öğrencilerinin hazırladığı konserde sevilen şarkı ve türküler gazilerin eşliğinde söylendi. Resim bölümü öğrencileri, ziyaretleri sırasında portrelerini çizdikleri gazilere portre resimleri hediye etti.

BİZE ULAŞIN