Büyükşehir, kadına şiddetle mücadele ediyor

Büyükşehir personeline kadına yönelik şiddetle ilgili farkındalık oluşturmak için hizmet içi eğitimler veriliyor

Büyükşehir, kadına şiddetle mücadele ediyor

Büyükşehir Belediyesi, kadına karşı şiddet konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla mücadelesini sürdürüyor… Büyükşehir İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı hizmet içi eğitim programı ile personele, kadına şiddete karşı mücadele eğitimi verdi. Hem şiddet hem de toplumsal cinsiyet eşitsizliği hakkında verilen eğitim kapsamında şiddetin nedenleri, şiddetle nasıl ve hangi yöntemlerle mücadele edileceği ve yerel yönetimlerin şiddet konusundaki faaliyetleri tek tek anlatıldı.

"DUYARLILIĞI ARTIRABİLİRİZ"
?
Danışma Merkezleri ve Kadın Sığınma Evleri Şefi Sosyolog Şenay Yılmaz tarafından verilen eğitime yoğun ilgi gösterilirken, kadına şiddetin boyutları interaktif ortamda gösterildi. Belediyelerin, bu konudaki toplumsal duyarlılığı artırabileceğinin altını çizen Yılmaz, şiddet mağduru insanların yasal haklarını bilmelerinin önemine işaret etti.

'MAĞDURLARA SAHİP ÇIKILIYOR'
Yılmaz, Ankara genelinde açılan Danışma Merkezleri ile Kadın Sığınmaevleri'nde şiddet mağdurlarına sahip çıkıldığını söyledi. Yılmaz, Büyükşehir tarafından, kadınların ekonomik olarak güçlenerek ayakları üzerinde durabilmelerini sağlayabilmeleri ve meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla özel kurslar da düzenlediğini anlattı.

BİZE ULAŞIN