Nezaketli nesiller yetişiyor

Türkiye’nin ilk ve tek projesi olan Pursaklar Belediyesi Nezaket Okulu, 5 ayrı şubede öğrencileri ‘adab-ı muaşeret’ eğitimiyle geleceğe hazırlıyor

Nezaketli nesiller yetişiyor

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin'in altı yıldır uygulamaya koyduğu Türkiye'nin ilk ve tek projesi olan Pursaklar Belediyesi Nezaket Okulu şube sayısını beşe çıkarttı. Bunlardan biri olan ve 2017- 2018 eğitim öğretim döneminde hizmete açılan Nezaket Okulu Yavuz Sultan Selim Şubesi konforu ve eğitim kalitesiyle büyük takdir kazandı. Fatih Mahallesi'nde hizmete açılan Yavuz Sultan Selim Şubesi 200 öğrenciye eğitim hizmeti veriyor. 5 sınıfta 5 eğitmen tarafından sabah ve öğlen saatlerinde eğitim gören minikler, ilkönce nezaket kurallarını öğreniyor. Selamlaşma, bedenini tanıma, temizlik adabı, yemek adabı, konuşma adabı, çevre bilinci, hayvan sevgisi, arkadaş edinme, ekip çalışması, el becerisi kazanma, yeteneklerini keşfetme, sanatsal ve sportif etkinlik yapma gibi 40'ın üzerinde konuda adab-ı muaşeret eğitimi alan çocuklar küçük yaşta tebessüm etmeyi ve kendisi ile barışık yaşamayı öğreniyor. Tecrübeli eğitmen kadrosuyla 4 ila 6 yaş arasındaki çocuklara adab-ı muaşeret eğitimi veren Pursaklar Belediyesi Nezaket Okulları her yıl yüzlerce 'Nezaket Elçisi' yetiştiriyor.

BAKANLIK MÜFREDATINDA
Nezaket Okulları projesinin herkes tarafından takdir edildiğini belirten Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ise, "2011'de başlattığımız bu projemiz her geçen yıl daha da yaygınlaşıyor. Çocuklarımız için yeni binalar yapıyoruz. Bizler geleceğe yatırım yapıyoruz. Nezaket elçileri yetiştiriyoruz. Hemşerilerimiz bizlere güvenip çocuklarını teslim ediyor, projeyi sahipleniyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Yeni eğitim öğretim döneminde de yüzlerce yavrumuza adab-ı muaşeret eğitimi vermeye devam edeceğiz. Aynı binamızdan Saray Mahallemize de yapıyoruz." Pursaklar Belediyesi'nin Nezaket Okullarında 6 yıldır verdiği değerler eğitimi konusu bu sene Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına da girdi" dedi.

ÖZEL ÇOCUKLARA EĞİTİM
Öte yandan Pursaklar Belediyesi bünyesinde kurulan ilk Down Sendromu Nezaket Eğitim Merkezi'nde çocuklara özel eğitim veriliyor. Nezaket Okulu Yavuz Sultan Selim Şubesi'nde eğitim gören 10 özel çocuk, burada aldıkları eğitimlerle adaptasyon, el becerisi kazanma, konuşma düzenliliği, arkadaş edinme konularında önemli bir ilerleme sağladı. Birebir eğitim gören minikler gösterdikleri başarı ile hem öğretmenlerinin hem de ailelerinin yüzünü güldürdü.

BİZE ULAŞIN