İnşaat sektörü 2018’den umutlu

Türkiye 2017’de, coğrafi konumundan kaynaklı ekonomik risklerin dışında küresel ekonominin de yarattığı risklere rağmen büyümeye devam etti

İnşaat sektörü 2018’den umutlu
Dövizdeki dalgalanmalara karşın ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 11.1 büyüyen Türkiye'nin, yürütücü gücü bu yıl da inşaat sektörü oldu. 2017 yılını başarıyla kapatan inşaat sektörünün Ankara aktörleri, 2018'e dair hem temkinli hem de umut içerisinde olduklarını kaydetti. Başkentte inşaat sektörüne yön veren iş adamları 2018'e ait görüşlerini şöyle açıkladı:
BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci: 2018'de de huzur ortamının korunacak. Ülkemiz büyüme trendini sürdürecek. Dövizdeki hareketlenme 2018'de de sürecek gibi görünse de, biz yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.
YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya: 2017'de de nitelikli inşaat projelerine yatırım yapanlar kazanacak. İnşaat sektörü, birbiri ardına gerçekleşen yatırımlarla bu yıl en fazla konuşulan sektör olmayı başardı.
ICK Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kuru: 2017'de 2016'nın kasveti ve olumsuzluklarını üzerimizden attık. 2018 önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olacak. Yeni yılda yurt genelinde ofis ve konut üretimi devam edecek.
İpektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek: 2017'de yaşanan yukarı yönlü ivme, 2018'de yönünü aşağıya çevirecek. Dolayısıyla inşaat sektöründe var olan ilerleme katlanarak artmaya devam edecek.
EKN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken: Her önüne gelenin emlakçı olması'nın getirdiği sektörel dağınıklık, güven sorunu, mağduriyet gibi problemlerin çözülmesi ile 2018'de ekonomide hareketlenmeler göreceğiz.
ONURSAL Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün: Özellikle parasını dövizde bekleten yatırımcılar için 2018'in yatırımda en doğru yıl olacak. Yeniyılda inşaat sektörü yerini korumaya devam edecek.
İntegra Yapı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Uslu: 2017 verileri gösteriyor ki gelecek yıl büyümemize en çok katkıda bulunacak sektör, inşaat sektörü olacak. 2018'de büyümenin yüzde 7'lere ulaşması mümkün.
BİZE ULAŞIN