Haber hattı

Haber hattı

KAÇAK OTOMOBİL MOTORU OPERASYONU
Başkentte bir depoya düzenlenen operasyonda, çok sayıda kaçak otomobil motoru ve yedek parçası ele geçirildi. Mersin Gümrük Müdürlüğünden yasa dışı yollardan hurda beyan edilen ve TIR kasasında yurda sokulan otomobil yedek parçaları bulunduğu bilgisi verildi. Bunun üzerine harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, Yenimahalle Macun Mahallesi'ndeki bir depoya otomobil motorları ile yedek parçalarının getirildiğini tespit etti. Teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçen ekipler, düzenlediği operasyonda, çeşitli markalara ait çalışır durumdaki 56 otomobil motoru, 68 araç şanzımanı ve 67 otomobil kapısı ele geçirdi. Olayla ilgili M.G. ile R.A. gözaltına alındı.

GÖLBAŞI ZABITASINDAN YENİ YIL DENETİMİ
Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yeni yılın yaklaşmasından dolayı ilçe merkezinde gıda satışı yapan işletmelerde denetimde bulundu. Tüketicilerin sağlıklı ve hijyenik şartlarda üretilmiş ürünler tüketmesi için denetimlerini sıklaştıran Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kuruyemişçiler, pastahaneler, manav ve marketlere denetimler gerçekleştirdi. Ekipler, yapılan denetimlerde satışa sunulan gıdaların sağlıklı olup olmadığını, hijyen şartlarına uygunluğunu, üretim ve son kullanma tarihlerini ve faaliyet belgelerini kontrol etti. Denetimlerini kesintisiz devam ettireceklerini ifade eden Gölbaşı Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, "Vatandaşlarımızın yeni yıla huzurlu ve sağlıklı bir ortamda girebilmesi için çalışmalarımızı ilçe genelinde sürdürüyoruz" dedi.

SOKAK HAYVANLARINA BESLENME NOKTASI
Mamak Belediyesi, sokak hayvanlarının vatandaşları rahatsız etmeden sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için ilçede uygulama başlattı. Sokak hayvanlarının kış şartlarında aç kalmaması için başlatılan proje kapsamında, Mamak Belediyesi Kayaş Atölyelerinde üretilen "Sokak Hayvanları Beslenme Noktası" belediye ekiplerinin ilçe sınırları içerisinde belirlediği adreslere bırakılıyor. Belirli aralıklarla yemek bırakılan noktalar sayesinde hayvanlar kışın yiyecek bulma sorunu yaşamıyor. Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Zorlu kış şartlarında daha önce belirlediğimiz noktalarda sokak hayvanlarına yönelik yemleme çalışmaları yapıyoruz. Sahipsiz hayvanlara yönelik kışın yaptığımız bu yemleme çalışmaları hayvanlar için hayati öneme sahip" dedi.

BİZE ULAŞIN